Modlitwa w 72. rocznicę powstania Izby Rzemieślniczej i Przedsiębiorczości
30 lipca 2022 | 00:43 | kk | Świebodzin Ⓒ Ⓟ
W sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie spotkali się dziś przedstawiciele Izby Rzemieślniczej i Przedsiębiorczości w Zielonej Górze, którzy świętują 72 lata istnienia. Modlitwie przewodniczył bp Tadeusz Lityński.
Od kilku lat szczególnym miejscem dla lubuskich rzemieślników jest sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie. Jego kustoszem jest duszpasterz lubuskiego rzemiosła, ks. kan. Mariusz Kołodziej.
Tegorocznej modlitwie przewodniczył bp Tadeusz Lityński, który wskazał, że rocznica działalności Izby Rzemieślniczej to okazja do spojrzenia oczyma Boga na nas samych, na nasz codzienny trud, podejmowane zadania i obowiązki. – Każde, ludzkie powołanie, codzienne zadania nabierają bowiem zupełnie innego wymiaru, kiedy wynikają z pragnienia podzielenia się miłością – zauważył bp Lityński.
Odwołując się do Ewangelii kaznodzieja podkreślił, że Marta to dobry wzór dla współczesnego zabieganego człowieka, który lubi działać. – Jej relacja z Jezusem to inspiracja, by codziennie stawać w szczerości wobec Niego i mówić mu o wszystkim, prosić w każdej sprawie – mówił biskup.
Na zakończenie Mszy św. prezes Zielonogórskiej Izby Rzemieślniczej i Przedsiębiorczości podkreślił, że obchodzona dziś rocznica jest okazją, by wyrazić wdzięczność Bogu za jego nieustającą opiekę. – Wiara i pielęgnowanie wypływających z niej wartości dla Polskiego Rzemiosła zawsze stanowiły podstawę ich odniesienia do codziennego życia – mówił Krzysztof Hnat.
– Przez wiele lat o tę więź z Bogiem pomagał nam dbać śp. bp Adam Dyczkowski, którego świadectwo żywej wiary i niepowtarzalny styl osobowości, skromność, życzliwość i oddanie tym, którym służył wciąż mamy w życzliwej pamięci – dodał.
W modlitwie wziął udział kapelan Krajowej Rady Duszpasterskiej Rzemiosła Polskiego, ks. kan. Krzysztof Rusiecki
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.