Święta 13-stka. Diecezjalny Dzień Młodzieży
03 września 2022 | 17:02 | BP AR | Rzeszów Ⓒ Ⓟ
W sobotę, 3 września, w Rzeszowie odbył się Diecezjalny Dzień Młodzieży pod hasłem „Święta 13-stka”. Młodzież i dzieci, którzy brali udział w rekolekcjach wakacyjnych wraz z moderatorami i duszpasterzami, spotkali się na wspólnym dziękczynieniu i jednocześnie modlili się o Boże błogosławieństwo na nowy rok formacji. Młodym towarzyszył bp Jan Wątroba, który przewodniczył Mszy św. w kościele pw. Chrystusa Króla w Rzeszowie i nabożeństwu w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Rzeszowie.
Diecezjalny Dzień Młodzieży pod hasłem „Święta 13-stka” został zorganizowany przez duszpasterstwo młodzieży diecezji rzeszowskiej.
Młodzież i dzieci z różnych grup duszpasterskich podsumowali czas wakacji i jednocześnie rozpoczęli nowy rok formacji.
Pierwsza część dnia wspólnoty odbyła się w czterech miejscach w Rzeszowie. Członkowie Ruchu Światło-Życie spotkali się w kościele pw. Chrystus Króla, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Domu Rekolekcyjnym bł. Karoliny, Liturgicznej Służby Ołtarza w kościele pw. bł. Karoliny, Ruchu Apostolstwa Młodzieży w kościele pw. św. Rocha. W tych miejscach odbyły się spotkania podsumowujące rekolekcje wakacyjne, a także zostały odprawione Msze św.
Druga część „Świętej 13-stki” to wspólne spotkanie w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Rzeszowie, gdzie o godz. 14.30 odbyło się zawiązanie wspólnoty. Następnie wraz z bp. Janem Wątrobą i duszpasterzami uczestnicy spotkania wzięli udział w celebracji przygotowującej do Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie w 2023 roku. W kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Rzeszowie młodzi modlili się przy krzyżu, który w 2016 roku został poświęcony przez Biskupa Rzeszowskiego podczas tzw. dni w diecezji przed ŚDM w Krakowie. Ten krzyż jest wierną kopią krzyża ŚDM, który wraz z ikoną Matki Bożej Salus Populi Romani peregrynuje po całym świecie.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.