Oświęcim: „Czekamy na Zbawiciela w czasach wojny” – rekolekcje w Centrum Dialogu i Modlitwy (zapowiedź)
28 listopada 2022 | 15:11 | rk | Oświęcim Ⓒ Ⓟ
O. Szymon Jankowski OSA, birytualista, przeor klasztoru augustianów przy kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Krakowie i dziekan greckokatolicki w Katowicach poprowadzi w dniach 16-18 grudnia w Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu rekolekcje pt. „Czekamy na Zbawiciela w czasach wojny”. W programie m.in. zwiedzanie Miejsca Pamięci i Droga Krzyżowa na terenie byłego obozu niemieckiego Auschwitz-Birkenau, Msze, adoracje, świadectwa z Ukrainy i rozmowy w grupach.
„W Boże Narodzenie obchodzimy święto światła w ciemności, odkupienie w nieodkupionym świecie, przyjście Mesjasza, Zbawiciela. Co oznacza to przekonanie? Co to oznacza w świecie, w którym zbrodnie Auschwitz były możliwe? Co to oznacza dziś, gdy toczy się wojna w Ukrainie?” – pyta dyrektor CDiM w Oświęcimiu ks. Mateusz Wójcik i zachęca do wzięcia udziału w rekolekcjach.
„Zapraszamy Polaków i Ukraińców. W programie także modlitwa w byłym niemieckim obozie zagłady Auschwitz-Birkenau” – dodaje.
Rekolekcje rozpoczną się w piątek 16 grudnia o 18.40 a zakończą w niedzielę 18 grudnia o 13.00. Zgłoszenia pod numerem telefonu 48 607 085 576, 48 (33) 843 10 00 albo drogą mailową: reception@cdim.pl.
Szczegółowy program i warunki uczestnictwa w rekolekcjach na stronie https://cdim.pl/
Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu powstało w 1992 r. w pobliżu obozu Auschwitz. Jest to instytucja katolicka, założona przez kard. Franciszka Macharskiego w porozumieniu z kardynałami Albertem Decourtraym z Lyonu, Jeanem-Marie Lustigerem z Paryża i Godfriedem Danneelsem z Brukseli oraz przedstawicielami organizacji żydowskich.
Odbywają się w nim spotkania o charakterze edukacyjno-modlitewnym, seminaria, rozmowy z byłymi więźniami i wystawy. Centrum ma być formą uczczenia pamięci ofiar i przyczyniać się do budowania w świecie wzajemnego szacunku, pojednania i pokoju.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.