Beskidy: rowerowa Droga Krzyżowa – 120 km w jeden dzień
27 marca 2023 | 09:25 | rk | Wieprz k. Żywca Ⓒ Ⓟ
„Połączenie wysiłku z duchowością jest bardzo potrzebne oraz konieczne w myśl zasady: módl się i pracuj” – zauważa ks. Grzegorz Kierpiec, który w ten sposób podsumował kolejną wyprawę rowerową w ramach projektu „Rozkręć wiarę”. Tym razem jej uczestnicy w jeden dzień odwiedzili 14 stacji i 14 kościołów ważnych dla diecezji bielsko-żywieckiej. 25 marca minęła 31. rocznica jej powstania.
W sumie rowerzyści przejechali 120 km. Odwiedzili sanktuaria: Wieczystej Adoracji ss. klarysek oraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Kętach, abp. Józefa Bilczewskiego w Wilamowicach, Matki Bożej Bolesnej w Bielsku-Białej Hałcnowie, św. Jakuba i Matki Bożej Różańcowej w Szczyrku.
„Były jeszcze Bielany, Rychwałd i konkatedra w Żywcu. Było nas bardzo dużo. Okazuje się, że połączenie wysiłku z duchowością jest niezwykle potrzebne oraz konieczne w myśl zasady: módl się i pracuj” – podsumowuje ks. Kierpiec, tłumacząc, że kolejna wyprawa, tym razem krótka, była swoistą Drogą Krzyżową.
Rowerzyści przejechali z Wieprza na Żywiecczyźnie przez Łodygowice, Szczyrk, potem do Hałcnowa, Kóz i Wilamowic, a stamtąd do Bielan, Kęt Rychwałdu, Żywca i z powrotem do Wieprza.
W ubiegłym roku miłośnicy ewangelizacji na jednośladach zorganizowali 12. pielgrzymkę rowerową „Droga św. Pawła”. Przebiegała przez Rumunię, Grecję i Turcję, co oznaczało przejechanie w sumie 4000 km.
W poprzednich latach pielgrzymowali po Polsce, odwiedzili Medjugorie, Islandię, La Salette, zdobyli Nordkapp. W 2016 r. rowerzyści w geście wdzięczności za Jubileuszowy Rok Miłosierdzia, Chrzest Polski i Światowe Dni Młodzieży byli na jednośladach na Ukrainie i Litwie, a następnie przez Armenię dotarli do Gruzji. Jeszcze wcześniej grupa rowerzystów pielgrzymowała do Ziemi Świętej, na Saharę, do Rzymu, Fatimy, Turcji.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.