Bp Milewski: zostaliśmy zaproszeni do głoszeniu światu nowiny o Bogu, który stał się człowiekiem dla naszego zbawienia
27 kwietnia 2023 | 08:36 | eg | Opinogóra Ⓒ Ⓟ
O tym, że Bóg troszczy się o człowieka, dlatego posłał swego Syna na ziemię, by Ten go zbawił, a także o tym, że każdy człowiek został zaproszony do głoszenia światu nowiny o Bogu, który stał się człowiekiem dla jego zbawienia, powiedział bp Mirosław Milewski w Opinogórze w diecezji płockiej. W parafii tej przeprowadził kanoniczną wizytację pasterską oraz udzielił młodzieży sakramentu bierzmowania.
Bp Milewski w święto św. Marka Ewangelisty przypomniał jego postać i dzieło życia – jedną z czterech Ewangelii. Marek był tłumaczem i sekretarzem św. Piotra. Został też zapamiętany jako misjonarz, przyczynił się do nawrócenia i chrztu tysięcy pogan. Zginął prawdopodobnie śmiercią męczeńską w egipskiej Aleksandrii w roku 68.
Św. Marek nie zginął jednak „do końca”. Pozostawił Ewangelię. Jego dzieło, to zwięzły opis życia i nauki Pana Jezusa. Jest to świadectwo Piotra, adresowane do chrześcijan nawróconych z pogaństwa w różnych zakątkach Imperium Rzymskiego. Przedstawia bóstwo Chrystusa i Jego cuda, świadczy o głębokiej wierze pierwotnego Kościoła w zbawienie świata.
– Przekaz Marka jest prosty – ponieważ Bóg troszczy się o człowieka, posłał swego Syna na ziemię, by Ten zbawił ludzi, uwolnił ich spod władzy zła, cierpienia i śmierci. Zakończenie Ewangelii Marka jest jednocześnie zaproszeniem do głoszenia światu nowiny o Bogu, który stał się człowiekiem „dla naszego zbawienia”. Ewangelista zawarł w niej ważny nakaz Jezusa: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu” (Mk 16,15) – przypomniał wiernym duchowny.
Odniósł się też do serialu „Chosen” – „Wybrańcy”, opowiadającym o Jezusie Chrystusie. Serial zachwyca realizmem, pod którym ukryto głębokie, duchowe przesłanie. Odtwórcą roli Jezusa jest Jonathan Roumie. Artysta jest praktykującym katolikiem. W jednym z wywiadów powiedział, że jego „miłość do sakramentów jest niezmienna”. Przez Wielki Post, z potrzeby serca, odmawiał na fanpage`u Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Wielu jego fanów podjęło kroki ku nawróceniu. Aktor podkreślił jednak, że „to nie ludzie nawracają, ale Duch Święty”.
Bp Milewski zauważył, że aktor w wywiadach wiele mówi o roli Ducha Świętego. Siedmiorakie dary Ducha Świętego przyjmie podczas Mszy św. w sakramencie bierzmowania młodzież z parafii. Trzeba się modlić, aby przyjęcie sakramentu „wydało oczekiwane owoce, duchowe i wspólnotowe”. To od młodych zależy, jaki będzie Kościół przyszłości.
W programie wizytacji parafii Opinogóra znalazła się między innymi wizyta w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze oraz spotkanie ze społecznością szkoły podstawowej im. Zygmunta Krasińskiego w Opinogórze Górnej.
Parafia pw. św. Zygmunta w Opinogórze Górnej należy do dekanatu ciechanowskiego wschodniego. Jest związana z kościołem ufundowanym przez gen. Wincentego Krasińskiego w 1822 roku. Początkowo była to filia parafii ciechanowskiej, ale jeszcze w XIX wieku stała się samodzielną wspólnotą parafialną. Kościół parafialny wzniesiono w 1877 roku, a konsekrowano w 1885 roku. Przy parafii od 1824 r. funkcjonuje cmentarz, powiększony w 1859 r. Parafia liczy ponad 1.800 mieszkańców. Jej proboszczem jest ks. kan. Jarosław Arbat.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.