Wprowadzenie relikwii bł. Pauliny Jaricot do kościoła w Wyrzysku
08 stycznia 2024 | 12:18 | jm | Wyrzysk Ⓒ Ⓟ
Święto Chrztu Pańskiego było dniem, w którym do kościoła św. Marcina Biskupa w Wyrzysku, zostały wprowadzone relikwie bł. Pauliny Jaricot, założycielki Papieskich Dzieł Misyjnych i Żywego Różańca.
Chwila ta miała miejsce podczas Mszy św., której przewodniczył ks. Andrzej Marmurowicz, dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych, koordynator duszpasterstwa na rzecz misji w diecezji bydgoskiej, a także moderator Żywego Różańca.
Kapłan, powitany przez proboszcza wyrzyskiej parafii, ks. Mariusza Stachowiaka, wyraził swoją radość i wzruszenie, że może uczestniczyć w uroczystości. Zachęcił, by w czasie wspólnej modlitwy dziękować za dar wiary otrzymany w chrzcie świętym i siłę płynącą z sakramentu bierzmowania. Także do tego, by tym darem się dzielić. – Bóg pragnie, by każdy wierzący świadczył, jak Paulina Jaricot o tym, że ma Boga w swoim sercu. Świadczył, że Bóg powinien być na pierwszym miejscu – powiedział.
W homilii przypomniał, że „Chrystus nigdy nie mówił, że, gdy będziemy iść Jego drogą, zostanie ona pozbawiona problemów. Powiedział, że jeśli ktoś chce iść za Nim, niech weźmie krzyż swój”. Po to świętuje się Chrzest Pański, by – jak zaznaczył – uświadomić sobie, że Bóg jest Bogiem z nami i przez łaskę chrztu mówi do każdego: „będę z tobą na dobre i na złe, kiedy będzie radość i gdy będą łzy”.
Dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych, jako sposób na walkę o świętość, przekazał zebranym tzw. „5 kamieni”, jakie Maryja podczas objawienia w Medjugorie poleciła by „nosić” przy sobie. Są nimi: modlitwa różańcowa, Eucharystia, spowiedź, Pismo Święte, post. Ksiądz Marmurowicz podkreślił, że bł. Paulina właśnie tak żyła, „dlatego jest tu z nami w swojej relikwii”.
Bł. Paulina Jaricot żyła w latach 1799-1862. Francuzka została beatyfikowana w swoim rodzinnym Lyonie 22 maja 2022 roku.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.