Wkrótce Spotkanie Młodych Diecezji Kieleckiej
23 maja 2024 | 15:14 | dziar | Wiślica Ⓒ Ⓟ
Ciekawie zapowiada się całodzienne Diecezjalne Spotkanie Młodych w Wiślicy, zaplanowane na 15 czerwca pod hasłem „uBOGAceni”, ze świadectwami, piknikiem, procesją na pradawne Grodzisko, zadaniami aktywizacyjnymi, koncertami.
Najważniejszym wydarzeniem modlitewnym będzie Msza św. pod przewodnictwem biskupa kieleckiego Jana Piotrowskiego.
Spotkanie w sobotę 15 czerwca rozpocznie się o godz. 11.00. Młodzież przybyłą z różnych dekanatów diecezji przywita proboszcz i kustosz bazyliki wiślickiej, ks. Andrzeje Waligórski. O godz. 12.00 wyruszy procesja w stronę Grodziska – tam nastąpi przedstawienie ilustrujące symboliczny chrzest, w nawiązaniu od otrzymania chrztu przez księcia Wiślan z rąk Cyryla i Metodego, właśnie w Wiślicy w 860 roku. Od godz. 13.00 do 16.00 zaplanowano zajęcia aktywizujące młodych, a następnie rozpocznie się piknik z różnego rodzaju pokazami artystycznymi i świadectwem Wojciecha Czuby.
– Stałymi elementami naszych spotkań w Wiślicy jest modlitwa młodych – mówi KAI ks. Marcin Boryń, diecezjalny duszpasterz młodzieży i od lat organizator wydarzenia. – Zapraszam na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 18.30 i Mszę św. o godz. 19.00. Będzie jej przewodniczył bp Jan Piotrowski, a homilię wygłosi kapucyn o. Michał Stec.
Na koniec (godz. 20.00) przewidziano koncert zespołu MUODE KOTY.
Spotkaniu Młodych w Wiślicy towarzyszy Finał Ministranckiej Piłki Halowej, który będzie rozgrywany w szkolnej hali.
Wiślica to historyczny gród związany z najstarszą kolebką chrześcijaństwa na ziemiach polskich, gdzie pogański książę Wiślan przyjął chrzest w obrządku wschodnim wraz z poddanymi już w 860 r., jak zapisano w Żywocie św. Metodego. Znajduje się tu gotycki kościół ze słynącą łaskami figurą Matki Bożej Uśmiechniętej zwanej Łokietkową. W 2006 r. kościół w Wiślicy został mianowany bazyliką mniejszą.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.