Z Radomia wyruszyła Diecezjalna Pielgrzymka Biegowa
11 sierpnia 2024 | 18:30 | rm | Radom Ⓒ Ⓟ
40 osób bierze udział w diecezjalnej pielgrzymce biegowej, która rozpoczęła się 11 sierpnia. Zanim pątnicy wybiegli w kierunku Jasnej Góry, wzięli udział we Mszy świętej celebrowanej w kościele Chrystusa Kapłana, który znajduje się na placu Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu.
Biegacze mają do pokonania 200 kilometrów. Dystans ten chcą pokonać w ciągu trzech dni. 13 sierpnia dołączą do 46. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Radomskiej, która zmierza w stronę duchowej stolicy Polski.
Organizatorem pielgrzymki jest Tadeusz Kraska ze Stowarzyszenia „Biegiem Radom!”, który od 13 lat organizuje wydarzenie. – W trakcie biegu realizujemy typowy program dla pielgrzymek pieszych. Dla nas są to rekolekcje w drodze. Bywa, że nie możemy czasem złapać tchu, a ksiądz nas goni do śpiewania, do modlitwy, ale dajemy radę – mówi Tadeusz Kraska. Jednym z inicjatorów pielgrzymki był ks. Piotr Popis, proboszcz parafii Skotniki i były maratończyk.
Bp Ważny na Przystanku Jezus: dlaczego chrześcijańska opowieść nie jest już dla świata wystarczająca?
W pielgrzymce uczestniczy 40 biegaczy. Wśród nich Małgorzata Dańska, która pierwszy raz pobiegła do Matki Bożej Częstochowskiej. – Dużo moich znajomych uczestniczy w pielgrzymce biegowej. Zachęcili mnie do tego. Modlę się przede wszystkim o zdrowie dla mamy, dla dzieci, dla rodziny – powiedziała biegaczka.
Mszy świętej na rozpoczęcie pielgrzymki przewodniczył ks. Artur Chruślak, kapłan diecezji radomskiej, który obecnie jest duszpasterzem w Mołdawii. Prywatnie miłośnik biegania. – Widzę w tym ogromną wartość dla siebie. Zachwyca mnie niesamowity duch walki, zmagania i otwartości na Pana Boga ludzi, którzy uczestniczą w tej pielgrzymce biegowej – powiedział duszpasterz, który będzie na trasie duchowo towarzyszy pielgrzymom.
Po liturgii zostały poświęcone krzyże, medale i pałeczki sztafetowe.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.