Bp Wątroba: Różaniec jest potężną modlitwą
08 października 2024 | 06:42 | jn | Rzeszów Ⓒ Ⓟ
„Różaniec jest potężną modlitwą. Świadczy o tym wiele wydarzeń z historii Kościoła i historii powszechnej. (…) Różaniec w rękach ludzi wierzących jest potężną bronią, która może pokonać największych przeciwników” – mówił bp Wątroba w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Rzeszowie podczas odpustu parafialnego.
W kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Rzeszowie, 7 października, w dniu liturgicznego wspomnienia Patronki parafii, odbyły się uroczystości odpustowe. Centralnej Mszy św. przewodniczył bp Jan Wątroba, zaś w koncelebrze wzięło udział 13 kapłanów.
Na początku liturgii ks. Czesław Góraj, proboszcz parafii, powitał zebranych w świątyni i zachęcił do codziennej modlitwy różańcowej w intencji małżeństw i rodzin oraz w intencji pokoju na świecie.
Homilię wygłosił bp Jan Wątroba. Na początku podkreślił wartość modlitwy różańcowej, która jest na wskroś biblijną modlitwą To w niej są zawarte słowa z Pisma Świętego, które wypowiadamy, gdy odmawiamy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo. Przypomniał również nauczanie św. Jana Pawła II, który powiedział, że modlitwa różańcowa jest streszczeniem Ewangelii. Biskup podkreślił, że ta modlitwa, gdy jest praktykowana, jest słuchaniem słowa Bożego.
„Różaniec jest potężną modlitwą. Świadczy o tym wiele wydarzeń z historii Kościoła i historii powszechnej. (…) Różaniec w rękach ludzi wierzących jest potężną bronią, która może pokonać największych przeciwników” – mówił bp Wątroba.
Na zakończenie Mszy św. ks. Czesław Góraj podziękował obecnym na uroczystości za udział w odpuście.
Eucharystia odpustowa była transmitowana przez Katolickie Radio VIA.
W tym dniu w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Rzeszowie spotkali się również przedstawiciele zelatorów róż różańcowych z całej diecezji, do których katechezę wygłosił o. Joachim Ciupa OFM.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.