Olsztyn: Modlitwa za zmarłych pracowników i studentów UWM
17 listopada 2024 | 19:40 | bg | Olsztyn Ⓒ Ⓟ
W listopadzie społeczność akademicka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, wspomina zmarłych pracowników i studentów. Tak również było i w tym roku. W kościele akademickim pw. Św. Franciszka z Asyżu w Olsztynie na Eucharystii zgromadzili się pracownicy UWM, studenci a także rodziny zmarłych.
Modlitwa za zmarłych pracowników i studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie to tradycja, która pielęgnowana jest od wielu lat. Również i w tym roku społeczność akademicka wspominała wszystkich tych, którzy odeszli do domu Ojca od 1 listopada 2023 roku do 31 października 2024 roku. To zarówno profesorowie, pracownicy naukowi, administracyjni, jak i studenci. Łącznie 47 nazwisk… – Nasza pamięć ma wymiar modlitewny. Dla człowieka wierzącego jest to powinnością aby zachować pamięć o zmarłych. Wyrażamy ją przez modlitwę. Taka wspólna forma modlitwy nadaje jej jeszcze głębszy wyraz i dlatego trzeba o to dbać – mówi abp Józef Górzyński, metropolita warmiński.
W trakcie Eucharystii, której przewodniczył abp Józef Górzyński, metropolita warmiński, kazanie wygłosił ks. Lucjan Świto – Chcemy dziś pamiętać o zmarłych ze społeczności akademickiej i okazać im wdzięczność. Pamięć bowiem jest potrzebna. Dzięki niej wiemy skąd przyszliśmy i kim jesteśmy – podkreśla Oficjał Metropolitalnego Sądu Archidiecezji Warmińskiej.
W Mszy świętej uczestniczył także rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, prof. Jerzy Przyborowski – Ci, którzy od nas odchodzą tak długo żyją, jak długo o nich pamiętamy. Wiele im zawdzięczamy i ta pamięć musi trwać – podkreśla rektor UWM w Olsztynie.
Wspólną modlitwę uświetnił chór akademicki im. prof. Wiktora Wawrzyczka pod batutą prof. Katarzyny Bojaruniec.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.