Drukuj Powrót do artykułu

Abp Budzik na lubelskim Marszu dla Życia: niech on da nam wytrwałość, abyśmy w każdej sytuacji bronili życia

11.06.2017 , olc, Lublin, 11-06-2017 Ⓒ ℗

– Niech dzisiaj ten marsz pełen radości, afirmacji dla życia da nam odwagę i wytrwałość, abyśmy w każdej sytuacji bronili życia – powiedział do osób zgromadzonych z okazji tegorocznego „Marszu dla życia i rodziny” abp Stanisław Budzik. Hierarcha przypomniał osobę prof. Fijałkowskiego, który w trudnych czasach komunizmu, mimo represji, walczył o obronę życia nienarodzonych dzieci. Arcybiskup podkreślił, że życie jest największym darem i wartością dla każdego człowieka, dlatego należy go bronić i dziękować za nie Bogu.

Obchody przebiegające tym razem pod hasłem „Czas na rodzinę” rozpoczęły koncerty zespołów „Płomyki Ojca Gwidona”, „Guadalupe” oraz rodzin Guadalupiańskich na „Scenie Pełnej Życia”przy Kościele Akademickim KUL. Z tego miejsca też do zebranych przemówił metropolita lubelski, który tradycyjnie już poprowadził marsz ulicami Lublina do archikatedry.

Marsz zakończyła uroczysta Msza święta, którą w archikatedrze lubelskiej sprawował bp Ryszard Karpiński. W czasie jej trwania homilię wygłosił ks. Tomasz Gap, asystent Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej. W słowach skierowanych do wiernych przypomniał o tym, że Pan Jezus też był kiedyś dzieckiem. Następnie nawiązał do miłości Ojca i Syna oraz do trudnej prawdy o istnieniu Trójcy Świętej, której uroczystość przeżywa Kościół.

Symbolem tegorocznego marszu były białe róże, które kobiety otrzymywały od organizatorów.

Marsz dla Życia i Rodziny jest inicjatywą podejmowaną przez organizacje, wspólnoty oraz osoby, które są przekonane, że szacunek dla tych wartości jest podstawą ładu społecznego. Pierwszy marsz został zorganizowany w Warszawie w 2006 r. Od tego czasu podobne wydarzenia odbywają się regularnie w wielu innych miastach Polski.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.