Drukuj Powrót do artykułu

Abp Dzięga na Wielkanoc: świat bardziej Boży będzie bardziej ludzki

31 marca 2018 | 19:59 | pk | Szczecin Ⓒ Ⓟ

Idź i sprawiaj, żeby świat cały był bardziej Boży, a wtedy też będzie bardziej ludzki – metropolita szczecińsko-kamieński Andrzej Dzięga składa świąteczne życzenia na Wielkanoc.

– Staje przed nami Chrystus zmartwychwstały, Bóg nieustannie młody, nieustannie dynamiczny, nieustannie pełen nadziei, nieustannie nowoczesny. On jeden jest źródłem nowoczesności – mówi abp Dzięga.

Śpiewając Alleluja, gdy poznajemy Zmartwychwstałego, gdy go witamy, idziemy też do siebie. Rozradowani, że i my mamy nasze istnienie od samego Boga – mówi abp Dzięga. – Jesteśmy przecież na obraz i podobieństwo Boga. Rozpoznajemy siebie jako ludzie wiary, bo przecież przez Chrzest Święty jesteśmy włączeni w śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa. Dlatego jego Zmartwychwstanie już nas przenika i już tym Zmartwychwstaniem oddychamy i żyjemy.

Hierarcha zwraca uwagę, że w uroczystym wyznaniu wiary powtarzamy o wierze w świętych obcowanie, ciała zmartwychwstanie i życie wieczne i zachęca do tego, by rozradować się tą perspektywą.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.