Drukuj Powrót do artykułu

Abp Dzięga podczas Pasterki: prawdziwe wartości zawsze w Jezusie Chrystusie

25.12.2017 , pk, Szczecin, 25-12-2017 Ⓒ ℗

Metropolita szczecińsko-kamieński przewodniczył Pasterce o północy w bazylice archikatedralnej w Szczecinie. Abp Andrzej Dzięga zachęcał, żeby nie bać się dziś prawdy, a budować ją zawsze w oparciu o Chrystusa.

Jest bardzo wielu ludzi w dzisiejszym świecie, którzy za Chrystusem tęsknią, którzy mu śpiewają, którzy go przyzywają, którzy przed nim się meldują i zapraszają go w swoje życie. I idą w prawdzie, odważnie, ze świadectwem w dzisiejszy czas. I są ciągle tacy, którzy się Chrystusa boją i chcieliby, aby stał się legendą, symbolem, wspomnieniem, a najlepiej, żeby go w ogóle nie było – mówił w homilii abp Dzięga.

Metropolita podkreślał jednak dalej, że “Boże Narodzenie to jest prawda”. – Skoro prawda, to za prawdą idą inne wartości. To jest wartość życia, to jest wartość rodziny, wartość miłości, wartość uczciwości w relacjach między ludźmi. Jeśli chcesz mówić o jakichkolwiek prawdziwych wartościach to pamiętaj – tylko te, które są w Jezusie Chrystusie – kontynuował hierarcha.

Po liturgii odbyła się wspólna modlitwa przy żłóbku, a potem w bazylice zebrani kolędowali razem ze scholą katedralną pod kierownictwem Michała Woźniaka, która przygotowała oprawę muzyczną.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.