Drukuj Powrót do artykułu

Abp Dzięga z życzeniami dla mieszkańców Pomorza Zachodniego

25 grudnia 2017 | 11:17 | pk | Szczecin Ⓒ Ⓟ

I ty możesz dać coś ważnego światu – mówi metropolita szczecińsko-kamieński. Abp Andrzej Dzięga kieruje życzenia do wszystkich mieszkańców Pomorza Zachodniego. Podkreśla, że “czujemy się wyróżnieni”, bo przez niezwykłe wydarzenie Bożego Narodzenia Pan Bóg pokazuje, że też chce być człowiekiem.

Abp Dzięga w życzeniach odniósł się również do 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i powiedział: “Idźmy po drogach Niepodległej, dziękujmy Bogu za Polskę, módlmy się za Polskę, módlmy się za narody Europy i świata i niech to będzie czas błogosławionego pokoju i jedności ludzkich serc”.

– A ponieważ wchodzimy w czas roku 2018, gdy wielokrotnie będziemy dziękowali Bogu i podziwiali ludzi za dar niepodległości naszej ojczyzny sprzed stu lat, to chcemy się uczyć razem z narodzonym Chrystusem na nowo Bożych dróg, bo to Chrystus nas prowadzi także przez drogi świata. On się narodził jako człowiek, aby stanąć na drogach świata i żeby nas po tych drogach poprowadzić – podkreślił hierarcha.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.