Abp Głodź do gdańszczan: nie straćcie z oczu drugiego człowieka
20 grudnia 2010 | 11:13 | Gdansk Ⓒ Ⓟ
Gdańszczanie, włodarze miasta, anioły i Św. Mikołaj – mieszkańcy grodu nad Motławą spotkali się w niedzielę, 19 grudnia na wigilii. Długi stół z białym obrusem i setki gdańszczan składały sobie życzenia w sercu starego miasta – na Długim Targu.
– Pragę życzyć, aby radość Bożego Narodzenia trwała nie tylko w czasie tych świąt – mówił podczas Wigilii Gdańszczan metropolita gdański, abp Sławoj Leszek Głódź. – Niech wdzięczność, pokój, Boża łaska i pomoc towarzyszyły nam przez cały przyszły rok. Oby nie zabrakło nikomu chleba – mówił hierarcha. Zaznaczył, że w tym czasie „obejmujemy myślą również tych najbardziej potrzebujących. Nie jest wstydem nawet dla bogatego i pięknego Gdańska, gdy widzimy biednych. Wstydem jest ich nie zauważać".
Gdański metropolita apelował by nigdy nie tracić drugiego człowieka sprzed oczu. "Niech tej wspólnoty nam nie zabraknie – ducha wdzięczności, ducha ludzkiej solidarności, która przecież narodziła się tu w Gdańsku. Dlatego nas to jeszcze bardziej zobowiązuje” – dodał.
"Pan Jezus po raz kolejny zaprasza nas na swoje urodziny. Pan Jezus rodzi się dla każdego i dla więźniów, którzy odbywają kary w Gdańskim więzieniu, i dla naukowców – dla każdego z nas – mówił do gdańszczan prezydent miasta Paweł Adamowicz. – Chciałbym Wam wszystkim życzyć, aby te święta przywróciły harmonię. By przywróciły nam w sercu właściwą kolejność spraw i rzeczy. Bo niestety w codziennej pogoni możemy zapomnieć co jest mniej, a co bardziej ważne. To szansa byśmy wniknęli w samych siebie i przyjrzeli się swojemu człowieczeństwu" – życzył gdańszczanom Adamowicz.
W gdańskiej Wigilii wzięły udział setki gdańszczan, włodarze miasta oraz przedstawiciele gdańskiego Kościoła. Gdańska wigilia odbywa się od 1999 roku.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.