Drukuj Powrót do artykułu

Abp Grzegorz Ryś i rabin Boaz Pasz na debacie ekumenicznej u lubelskich dominikanów

17 września 2018 | 20:33 | olc | Lublin Ⓒ Ⓟ

„Przełom czasu w judaizmie i chrześcijaństwie” to tytuł debaty ekumenicznej w której 27 września o 19.00 w bazylice lubelskich dominikanów uczestniczyć będą abp Grzegorz Ryś oraz rabin Boaz Pasz. Wydarzenie to jest częścią programu „Lublin ekumeniczny 2018. W stulecie niepodległości (1918-2018).

Gospodarzem spotkania będzie dominikanin ojciec Tomasz Dostatni, prezes dominikańskiej Fundacji „Ponad Granicami”, która od kilkunastu lat organizuje cykl spotkań „Debata Dwóch Ambon”. Z modlitwą i śpiewem wystąpią Symcha Keller oraz Schola duszpasterstwa akademickiego.

Organizatorami przedsięwzięcia są Miasto Lublin, Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Fundacja Rozwoju KUL, Fundacja „Ponad Granicami” im. św. Jacka Odrowąża oraz Klasztor oo. Dominikanów.

„Debaty dwóch ambon” odbywają się w kościele ojców dominikanów w Lublinie od 18 lat. Ich inspiracją jest legenda o kazaniach wygłaszanych z dwóch naprzeciwległych ambon znajdujących się w bazylice. W rzeczywistości ambony pochodzą z XVIII w., podczas gdy dysputy teologiczne w świątyni księża katoliccy i arianie wiedli wiek wcześniej.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.