Drukuj Powrót do artykułu

Abp Hoser do zakonnic: świat potrzebuje waszego radykalizmu ewangelicznego

15 kwietnia 2011 | 13:16 | mag Ⓒ Ⓟ

Do radykalizmu opartego na wierze zapraszał siostry zakonne abp Henryk Hoser. Hierarcha celebrował Mszę św. 14 kwietnia w Kurii diecezji warszawsko-praskiej w ramach spotkania wyższych przełożonych żeńskich zgromadzeń zakonnych diecezji.

W homilii abp Hoser pokreślił wartość życia konsekrowanego dla wspólnoty Kościoła. Jak zaznaczył, jest to życie śladami Jezusa Chrystusa w jego najbardziej dosłownym odwzorowaniu w elementach radykalizmu rad ewangelicznych.

Hierarcha przypomniał także siostrom, że ich życie powinno mieć charakter prorocki, ma prowokować, a nawet być uważane za skandal, dlatego że jest przeciwne do mechaniki współczesnego świata, który rządzi się potrójną, śmiercionośną pożądliwością.

Przywołując postać Abrahama abp Hoser powiedział że bramą, którą wchodzimy w świat nadprzyrodzony jest wiara, a dokonuje się to w chrzcie świętym. Zdaniem hierarchy, osoby konsekrowane powinny być zakorzenione w tzw. drugich narodzinach, które owocują duchową płodnością.

– Poważnym wyzwaniem stojącym dziś przed siostrami jest niezamykanie się na potrzeby drugiego człowieka – zwrócił uwagę bp warszawsko-praski. – Współczesny świat zgłodniały Boga tak bardzo was potrzebuje, potrzebuje waszego radykalizmu ewangelicznego, który winien prowokować do wiary, do naśladowania Chrystusa – mówił hierarcha.

Na terenie diecezji warszawsko-praskiej mieszka 65 żeńskich zgromadzeń zakonnych.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.