Drukuj Powrót do artykułu

Abp Jędraszewski: spójrzmy na nasze zmagania w świetle Poranka wielkanocnego

28 marca 2018 | 18:24 | luk | Kraków Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. BP KEP

Abp Marek Jędraszewski skierował do diecezjan specjalny list na Wielkanoc 2018. “W świetle radości Poranka wielkanocnego zechciejmy, Moi Drodzy, spojrzeć także na nasze współczesne zmagania o prawe sumienia, o obecność Ewangelii w naszym życiu osobistym i społecznym, o wzajemne pojednanie w duchu prawdy i wzajemnej miłości” – zachęcił w nim metropolita krakowski.

Na początku przypomniał on słowa poematu “Wigilia wielkanocna 1966”, który Karol Wojtyła napisał jako metropolita krakowski w roku obchodów Millennium Chrztu Polski. “Jest taka Noc, gdy czuwając przy Twoim grobie, najbardziej jesteśmy Kościołem – jest to noc walki, jaką toczy w nas rozpacz z nadzieją: ta walka wciąż się nakłada na wszystkie walki dziejów, napełnia je wszystkie w głąb” – zacytował.

Jak ocenił hierarcha, ta noc walki rozpaczy z nadzieją zakończyła się radością Poranka wielkanocnego. “Właśnie wtedy Zmartwychwstały Chrystus zwyciężył grzech, śmierć i szatana” – podkreślił.
Zaznaczył, że w pryzmacie tego Jezusowego zwycięstwa i w ramach przeżywania 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, trzeba popatrzeć z wielką wdzięcznością na walki wielu pokoleń naszych ojców o wolną i sprawiedliwą Polskę.

“W świetle radości Poranka wielkanocnego zechciejmy, Moi Drodzy, spojrzeć także na nasze współczesne zmagania o prawe sumienia, o obecność Ewangelii w naszym życiu osobistym i społecznym, o wzajemne pojednanie w duchu prawdy i wzajemnej miłości” – zachęcił metropolita.
“Na takie właśnie przeżywanie Świąt Zmartwychwstania Pańskiego wszystkim Wam, Drodzy Archidiecezjanie, z serca błogosławię” – zakończył swój list abp Jędraszewski.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.