Drukuj Powrót do artykułu

Abp Jędraszewski zaprasza na Akademicką Drogę Światła

07 maja 2018 | 14:32 | luk | Kraków Ⓒ Ⓟ

Już w najbliższą środę w Krakowie odbędzie się Akademicka Droga Światła. Specjalne słowa zaproszenia na to wyjątkowe nabożeństwo skierował do wiernych abp Marek Jędraszewski.

Metropolita krakowski zaznaczył, że Droga Światła jest szczególnym pielgrzymowaniem z Panem Jezusem, który zmartwychwstał, wstąpił do nieba i zesłał swoim uczniom Ducha Świętego. To właśnie abp Jędraszewski poprowadzi tegoroczne rozważania.

– Zapraszam wszystkich, a szczególnie ludzi młodych, którzy swoim entuzjazmem wiary i radością przynależności do Kościoła mają stawać się prawdziwymi światłami dla świata – powiedział w filmowym zaproszeniu na kanale archidiecezji krakowskiej serwisu YouTube hierarcha.

Nabożeństwo rozpocznie się 9 maja o godz. 20:30 na Wawelu. Następnie zgromadzeni ze śpiewem na ustach, towarzyszącym biciem bębnów oraz światłem pochodni przejdą w uroczystej procesji na Skałkę.

– To nabożeństwo daje możliwość doświadczenia w studenckiej wspólnocie czegoś niezwykłego. Czujemy jedność i to, że mamy wspólny cel – podążać za Jezusem – przyznała po ubiegłorocznej Drodze Światła Karolina.

Jak zaznaczył ks. Dariusz Talik, diecezjalny duszpasterz akademicki, Droga Światła uczy, że nie tylko cierpienie okresu Wielkiego Postu, ale także radość okresu wielkanocnego wymaga głębszego przeżywania.

– Studenci mają potrzebę pięknego przeżywania radości. Bo radość to nie tylko chwila bez treści czy też przelotna emocja. Ona jest piękna i głęboka, a odkrywana z Chrystusem zmartwychwstałym staje się wyjątkowym wyznaniem wiary, które utrwala w sercu nadzieję – podkreślił kapłan.

Droga Światła (Via Lucis) to nabożeństwo wielkanocne, wzorowane na Drodze Krzyżowej (Via Crucis). Polega na przeżywaniu spotkań Chrystusa Zmartwychwstałego z uczniami aż do momentu zesłania Ducha Świętego. Autorem schematu nabożeństwa jest św. Jan Paweł II.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.