Drukuj Powrót do artykułu

Abp Krajewski odstąpił mieszkanie uchodźcom

14.06.2017 , Rzym / sal (KAI Rzym) / bd Ⓒ ℗

Abp Konrad Krajewski, na wieść, że syryjskiej rodzinie urodziło się dziecko bez namysłu odstąpił jej swoje mieszkanie, przenosząc się do biura. Sam uznał ten gest za oczywisty.

Już na samym początku swojej posługi jałmużnika papieskiego usłyszał od Franciszka, że „biurko nie jest dla niego i może je sprzedać”. „Nie czekaj na pukanie, wyjdź i szukaj ubogich”.

Polski hierarcha wziął sobie te słowa do serca i od początku swojej posługi jest niezwykle aktywny na tym polu. Szczególną troską otacza bezdomnych skupiających się w okolicach Watykanu i imigrantów.

Czytaj także: Abp Krajewski poprowadzi rekolekcje dla Polaków

Na wiadomość o rodzinie Syryjczyków, którym urodziło się właśnie dziecko, arcybiskup bez wahania odstąpił im swoje watykańskie mieszkanie, a sam przeniósł się do swego biura. Poproszony o skomentowanie tego gestu, powiedział, że swoje zachowanie uważa za coś najzwyklejszego w świecie. „Wielu kapłanów na całym świecie postępuje tak samo i to nie od dzisiaj” – dodał jałmużnik papieski. Wyjaśnił, że miłosierdzie i dzielenie się „należy do kodu genetycznego Kościoła”. Po czym dodał: „Nie mam rodziny, jestem zwykłym kapłanem, odstąpienie mieszkania nic mnie nie kosztuje”.

W tych dniach abp Krajewski nadzoruje akcję przewozu ubogich i niepełnosprawnych, którymi się opiekuje, do nadmorskiego kąpieliska pod Rzymem i tego typu inicjatywy, którym patronuje Franciszek określił jako „proste i konkretne”.

Wersja do druku

Przeczytaj także

14 czerwca 2017 09:57

Powstaje nowe nabożeństwo o miłosierdziu dla Kościoła w Polsce

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.