Drukuj Powrót do artykułu

Abp Kupny: Wielki Post to ogromna szansa dostrzeżenia Boga

14 lutego 2018 | 16:35 | xrk | Wrocław Ⓒ Ⓟ

Post, modlitwa i jałmużna – nie są dane po to, byśmy skupiali się na samych sobie. Wręcz przeciwnie – one mają nas otwierać na Boga i na drugiego człowieka – powiedział we wrocławskiej katedrze abp Józef Kupny podczas Mszy św. w Środę Popielcową.

Ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor wrocławskiej Caritas, w homilii przekonywał, że czas Wielkiego Postu stanowi dla każdego człowieka doskonałą okazję do “zdjęcia masek” i przyjęcia Chrystusa do swojego życia.

Nawiązując do tych słów arcybiskup zaznaczył, że podejmując postanowienia wielkopostne warto zapytać się czy one stworzą nową przestrzeń dla działania Boga oraz czy sprawią, że mniej będzie miejsca dla egoizmu, myślenia jedynie o sobie i o własnych potrzebach. – Wówczas – jakby naturalnie – otworzymy się na drugiego człowieka – tego, który żyje obok nas, z którym spotykamy się każdego dnia, a może także i na tego, którego mijamy na ulicy, spiesząc się do pracy, na uczelnię czy do szkoły – podkreślił abp Kupny.

– Wielki Post to ogromna szansa dostrzeżenia Boga, który przychodzi do nas: w Eucharystii, w modlitwie, w słowie Bożym – czytanym i rozważanym w naszych rodzinach i kościołach, podczas nabożeństw Gorzkich Żali czy Drogi Krzyżowej i, którego spotykamy w naszych braciach i siostrach. Wykorzystajmy tę szansę – apelował abp Kupny.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.