Abp Mokrzycki podziękował Rycerzom Kolumba za wsparcie narodu ukraińskiego
04 sierpnia 2022 | 18:50 | st (KAI) | Baltimore Ⓒ Ⓟ
„Pragnę wyrazić wdzięczność za całe wsparcie Rycerzy Kolumba dla narodu ukraińskiego i za obecność Zakonu w naszym kraju” – powiedział metropolita lwowski, abp Mieczysław Mokrzycki podczas obradującej w Baltimore Najwyższej Konwencji Rycerzy Kolumba.
Abp Mokrzycki pogratulował także braciom-rycerzom z Ukrainy nowego statusu narodowego i podziękował braciom-rycerzom z Polski, którzy wspierali rozwój Zakonu na Ukrainie. „Rycerze Kolumba są przykładem tego, co to znaczy być katolickim mężem, ojcem, wiernym i dobrym obywatelem. W ciągu tych pierwszych kilku lat Rycerze dokonali cudów na Ukrainie i wiem, że nadchodzące lata będą jeszcze bardziej owocne. Służą na co dzień ludziom, którzy ucierpieli na skutek wojny” – stwierdził przewodniczący episkopatu Ukrainy obrządku łacińskiego.
Rycerze Kolumba są katolicką, bratnią, organizacją wzajemnej pomocy mężczyzn, która powstała 140 lat temu, aby udzielać pomocy finansowej członkom i ich rodzinom. Członkowie wraz z rodzinami, pomagają sobie nawzajem w wypadku choroby, kalectwa, a także w każdej potrzebie. Między członkami wytwarza się więź intelektualna i towarzyska poprzez wspólne prace w dziedzinie charytatywnej, wychowawczej, religijnej, społecznej, pomocy bliźnim w wypadku wojny czy katastrofy.
Założycielem Rycerzy Kolumba był beatyfikowany 31 października 2020 roku amerykański ksiądz Michael McGivney. Jego wizja przyczyniła się do stworzenia organizacji, która stała się wiodącą katolicką, bratnią organizacją wzajemnej pomocy na świecie.
Rycerze Kolumba rozwinęli się od jednej rady, liczącej kilku członków, do około 16 tysięcy rad i ponad 2 milionów członków w USA, Kanadzie, Meksyku, Portoryko, Republice Dominikańskiej, Panamie, Gwatemali, na Filipinach, Bahamach, Wyspach Dziewiczych, Guam, Saipan, Litwie, Ukrainie, Korei Południowej oraz w Polsce.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.