Drukuj Powrót do artykułu

Abp Ryś: dziękujemy Ci Panie za Godzinę Miłosierdzia

06 października 2018 | 09:49 | xpk | Łódź Ⓒ Ⓟ

– Dziękujemy Ci Panie za tę Godzinę Miłosierdzia, kiedy mamy odwagę, odzyskujemy odwagę, by nadal być Kościołem, być przez Ciebie posłani! – mówił w czasie piątkowego rozważania metropolita łódzki.

W uroczystość świętej Faustyny Kowalskiej – patronki Miasta Łodzi – w świątyni usytuowanej pomiędzy dawnym Parkiem Wenecja, gdzie Helena Kowalska miała wizję Jezusa, a łódzką katedrą, gdzie usłyszała naglące wezwanie, aby wyjechać do Warszawy i wstąpić do klasztoru, w Godzinie Miłosierdzia Bożego przewodniczył metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś.

Przed odmówieniem Koronki do Bożego Miłosierdzia metroipolita łódzki odniósł się do słów Jezusa, który mówi „biada” zwracając się do biblijnych miast Tyr i Sydon. Owo „biada” dotyczyć ma także ludzi Kościoła, którzy na chwale Jezusowej chcą zbić swój własny kapitał, znaleźć swoje pierwsze miejsca w świecie, walczyć o uznanie i władzę – tłumaczył arcybiskup.

– Nigdy nie zrozumiemy Twojego Miłosierdzia Panie, nigdy go nie ogarniemy! Ale błogosławimy Cię Panie, za to Słowo, błogosławimy Cię za tę godzinę. Błogosławimy Cię, za to, że potrafisz w taki sposób mówić o naszych grzechach w Godzinie Miłosierdzia. Że potrafisz mówić prawdziwie, szczerze, ale i z taką niesamowitą miłością. To jest nam tak bardzo potrzebne! – podkreślił abp Ryś.

Następnie zebrani w świątyni przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odnowili Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.