Drukuj Powrót do artykułu

Abp Ryś: wierzyć to znaczy otrzymać wzrok od Jezusa

12 marca 2018 | 16:22 | xpk | Łódź Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. ks. Paweł Kłys

Wiara jest wzrokiem, szczególnym widzeniem świata i siebie. Jest widzeniem Boga, który jest aktywny w naszym życiu. Wierzyć to znaczy otrzymać wzrok od Jezusa, patrzeć na świat Jego oczami – powiedział metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś, przewodnicząc w łódzkiej katedrze Mszy św. dziękczynnej za 5 lat pontyfikatu papieża Franciszka.

Na dwa dni przed 5. rocznicą wyboru arcybiskupa Buenos Aires na biskupa Rzymu, który przyjął imię Franciszek, wierni archidiecezji łódzkiej zgromadzili się w łódzkiej katedrze, aby wspólnie dziękować za pięć lat posługi Ojca Świętego. Mszy św. przewodniczył i kazanie wygłosił metropolita łódzki ks. abp Grzegorz Ryś.

Odnosząc się do niewidomego z ewangelii IV niedzieli Wielkiego Postu, pasterz Kościoła łódzkiego wskazał na to, że – wiara jest wzrokiem, który w tobie narasta pod warunkiem, że pójdziesz w drogę. Jeśli pójdziesz w drogę, zobaczysz i doświadczysz cudu. Musisz iść w drogę. Słuchasz słowa, które cię posyła i na tej drodze widzisz jak Bóg jest wierny, jak Bóg dotrzymuje słowa – podkreślił.

– Zanurzasz się w Jezusie tak, że przejmujesz od Niego wzrok. Wtedy On jest dla ciebie pasterzem, a ty idziesz za Nim. Wiara staje się życiem. Nie jest tylko jakimś poglądem, nie jest przyjmowaniem takich czy innych twierdzeń. Wiara jest życiem – zaznaczył arcybiskup.

Podczas liturgii obecni byli także katechumeni przygotowujący się do przyjęcia sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego w Wigilię Paschalną. Po kazaniu odbył się obrzęd drugiego skrutynium, które poprowadził arcybiskup łódzki.

W czasie dziękczynienia odśpiewano dziękczynne „Te Deum Laudamus” za 5 lat papieskiej posługi Ojca Świętego Franciszka.

Wersja do druku

Przeczytaj także

11 marca 2018 17:57

Odrzućmy pokusę pewności siebie i życia bez Boga

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.