Drukuj Powrót do artykułu

Abp Ryś zaprasza na modlitwę w 31. w rocznicę pobytu Jana Pawła II w Łodzi

09 czerwca 2018 | 11:08 | xpk | Łódź Ⓒ Ⓟ

– 31 lat temu Ojciec Święty Jan Paweł II był w Łodzi rozdając Eucharystię dzieciom pierwszokomunijnym – przypomina abp Grzegorz Ryś, zapraszając na Dzień Eucharystii, który jest już tradycyjnie wspomnieniem tamtego wydarzenia.

Uroczystość odbędzie się w niedzielę 10 czerwca o godz. 10.00. Wierni zgromadzą się pod kościołem Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi, aby wyruszyć w procesji eucharystycznej do Bazyliki Archikatedralnej Łódzkiej.

– Ufam, że jako Kościół ciągle jesteśmy w stanie dziecięctwa pierwszokomunijnego, to znaczy, że Eucharystia nam nie spowszedniała, że potrafimy jeszcze podchodzić do ołtarza z taką emocją z jaką podchodzi pierwszokomunijne dziecko – dodaje abp Ryś.

Po zakończeniu procesji o godz. 11.30 rozpocznie się Msza św. koncelebrowana w Bazylice Archikatedralnej pod przewodnictwem i z homilią biskupa łowickiego Andrzeja Dziuby.

– Bardzo Was zapraszam, na wspólne wspominanie tamtego wydarzenia w Święcie Eucharystii! – zwrócił się do diecezjan metropolita łódzki.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.