Drukuj Powrót do artykułu

Abp Ryś: zmierzmy się wszyscy z czasem wakacji

02 lipca 2018 | 15:12 | xpk | Łódź Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. ks. Paweł Kłys / KAI

“Zmierzmy się wszyscy z czasem wakacji, abyśmy wyszli z tego egzaminu na plus! Bardzo serdecznie wam błogosławię na te wakacje!” – napisał abp Grzegorz Ryś w swoim przesłaniu na czas wakacji do mieszkańców archidiecezji łódzkiej.

– Najważniejsze wakacie jakie w życiu przeżywałem, to były wakacje z rodzicami, z mamą i z tatą. Wiem jak bardzo wielu dzieciom tego brakuje, jak bardzo by tego chciały. Wiec ucieszcie się wypoczynkiem. Ucieszcie się rodziną na odpoczynku, to jest wyśmienity czas – podkreśla metropolita łódzki w filmiku umieszczonym na kanale archidiecezji w serwisie YouTube.

Abp Grzegorz Ryś zauważa również, że wypoczynek pokazuje nam kim jest Jezus w naszym życiu. – Wtedy, gdy pracujemy od rana do nocy, tłumaczymy się, że nie mamy czasu. Wakacje są po to, by hojnie dać ten czas Jezusowi, dać go sobie w spotkaniu z Nim. Wakacje mogą nam wiele powiedzieć o naszej wierze – podkreśla.

– Zmierzmy się wszyscy z czasem wakacji, abyśmy wyszli z tego egzaminu na plus. Bardzo serdecznie wam błogosławię na te wakacje – dodaje metropolita łódzki.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.