Drukuj Powrót do artykułu

Abp Skworc do nadzwyczajnych szafarzy: jesteście miłością Chrystusa

18 grudnia 2018 | 12:59 | ks.sk | Katowice Ⓒ Ⓟ

Metropolita katowicki z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia złożył życzenia nadzwyczajnym szafarzom Komunii św. posługującym w archidiecezji katowickiej. Dziękując im za pełnioną posługę zauważył, że jest ona „dla wielu łaską i szczególnym dobrem”.

Abp Skworc podziękował szafarzom za „dyspozycyjność, poświęcony czas i sumiennie wypełnianą służbę”. – Dziękuję szczególnie za wspomaganie miejscowych duszpasterzy, zwłaszcza w okresie świątecznym, kiedy to wielu naszych wiernych pojednanych z Bogiem pragnie przyjąć Chrystusa Pana pod postacią chleba – napisał w życzeniach.

Abp Skworc nawiązał także do przeżywanego roku duszpasterskiego. Przypomniał szafarzom, że mają działać w mocy Bożego Ducha, „aby zachowywać miłość, kochać prawdę i budować jedność”.

Zachęcił także mężczyzn pełniących posługę nadzwyczajnego szafarza Komunii św. do tego, aby wracali myślami do momentu swojego bierzmowania oraz czynnie włączyli się w przygotowanie młodego pokolenia do przyjęcia tego sakramentu.

Arcybiskup zauważył także, że dzięki „współpracy z Duchem Świętym i pomnażaniem talentów w posłudze szafarza będzie można zauważyć owoce Ducha Świętego: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie”.

Metropolita katowicki podziękował także rodzinom szafarzy za wspieranie ich w pełnionej posłudze. – Pragnę (…) przesłać serdeczne podziękowanie za (…) towarzyszenie i życie w duchu służby Bogu i Kościołowi, drugiemu człowiekowi – pisze.

Obecnie w archidiecezji katowickiej posługuje blisko 1600 nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. W parafiach przede wszystkim zanoszą Najświętszy Sakrament chorym, którzy nie mogą uczestniczyć we Mszy św.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.