Drukuj Powrót do artykułu

Abp Skworc składa życzenia świąteczne kapłanom

18 grudnia 2018 | 13:46 | ks.sk | Katowice Ⓒ Ⓟ

Życzenia błogosławieństwa w pełnieniu posługi kapłańskiej skierował metropolita katowicki do kapłanów archidiecezji katowickiej z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Księżom życzył także ponownego rozpalenia charyzmatu, który otrzymali w momencie święceń.

“Już niebawem w modlitewnej zadumie pochylisz się nad niepojętym Misterium Wcielenia. Wobec tajemnicy Boga, który w bezmiarze swej miłości zechciał stać się człowiekiem, otwórz swe serce na radość wielką, która staje się naszym udziałem” napisał abp Skworc do kapłanów archidiecezji.

W skierowanych do nich życzeniach podziękował także za pełnioną posługę. “Dziękuję za wszelkiego rodzaju inicjatywy i działania duszpasterskie, dzięki którym uczyniłeś wiele dobra dla innych, dla archidiecezji, dla Kościoła, dla Boga, nie licząc na pochwałę czy ziemską nagrodę. Dziękuję i za to, że swoją postawą w kościele, w kancelarii, w szkole, w salkach parafialnych i w urzędzie, na ulicy i w konfesjonale ukazujesz służebną i miłosierną twarz Kościoła” – pisze.

W liście do księży metropolita katowicki nawiązując do hasła przeżywanego roku duszpasterskiego dziękuje kapłanom archidiecezji „za wierność misji”, którą przeżywają w mocy Bożego Ducha, jak również za to, że starają się być świadkami Chrystusa dla współczesnego świata.

Z okazji świąt Bożego Narodzenia metropolita katowicki kieruje życzenia do kapłanów archidiecezji katowickiej. Są one m. in. okazją do podziękowania za pełnioną posługę.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.