Drukuj Powrót do artykułu

Abp Skworc zapewnia o wsparciu poszkodowanych przez trąbę powietrzną na Opolszczyźnie

17.07.2017 , ks.sk, Opole, 17-07-2017 Ⓒ ℗

– Głęboko współczujemy wszystkim, którzy ucierpieli w wyniku trąby powietrznej, która 7 lipca przeszła nad miejscowością Landzmierz w parafii Cisek – pisze metropolita katowicki abp Wiktor Skworc w związku z kataklizmem, który nawiedził diecezję opolską. Duchowny zapewnił również o modlitwie oraz przekazał pomoc materialną.

– Diecezja Opolska przeżywa w tych dniach chwile głębokiego smutku, z powodu kataklizmu, który nawiedził Waszą Diecezję. Głęboko współczujemy wszystkim, którzy ucierpieli w wyniku trąby powietrznej, która 7 lipca przeszła nad miejscowością Landzmierz w parafii Cisek – napisał hierarcha.

W liście hierarcha złożył serdeczne wyrazy współczucia dla wszystkich poszkodowanych. Metropolita katowicki zapewnia także o modlitwie za poszkodowanych oraz poinformował, że za pośrednictwem Caritas Archidiecezji Katowickiej zostanie przekazany dar materialny w wysokości 50 tys. zł.

– Powierzam Diecezję Opolską i Jej Pasterzy Bożej Opatrzności, prosząc, by każdego i wszystkich chroniła od dramatycznych doświadczeń – pisze abp Skworc na zakończenie listu.

W wyniki trąby powietrznej, która przeszła nieopodal Kędzierzyna Koźla zostało uszkodzonych 40 budynków. 20 z nich ma urwane lub uszkodzone dachy.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.