Drukuj Powrót do artykułu

Abp Szal do członków Akcji Katolickiej: każdy z was jest odpowiedzialny za tę wspólnotę

13.01.2018 , pab, Albigowa, 13-01-2018 Ⓒ ℗

O tym, że każdy z członków Akcji Katolickiej jest odpowiedzialny za tę wspólnotę przekonywał abp Adam Szal podczas spotkania opłatkowego Akcji Katolickiej Archidiecezji Przemyskiej. Spotkanie odbyło się w parafii pw. Narodzenia NMP w Albigowej.

Metropolita przemyski podkreślił, że celem życia każdego chrześcijanina jest iść za powołaniem Chrystusa. Jak zaznaczył, te powołania są różne: do życia, do świętości, do różnych obowiązków, a członków Akcji Katolickiej do odpowiedzialności za tę wspólnotę.

Abp Szal stwierdził, że każdy członek Akcji Katolickiej jest powołany także do tego, aby „przesiąknąć ideami Akcji Katolickiej nie tylko dla siebie, ale dla dobra Kościoła”. Wskazywał, żeby rozpoznawać swoje talenty i wykorzystywać je dla dobra Kościoła, rozpoznawać znaki czasu, a także próbować działać w imieniu Chrystusa i docierać do innych ludzi.

– Akcja Katolicka jest wspólnotą, która ma działać w sposób otwarty wobec naszych znajomych, przyjaciół. Ma ich przyciągać do Kościoła i Chrystusa – powiedział.

Hierarcha zachęcał, aby tak pracować, żeby wspólnoty AK się umacniały, przyciągały innych oraz przemieniały oblicze parafii. Przypomniał też, że każdy członek Akcji Katolickiej jest powołany do formacji.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.