Drukuj Powrót do artykułu

Akcja „Parafia parafii” w diecezji pelplińskiej

29 września 2017 | 22:33 | Pelplin / ks. is / bd Ⓒ Ⓟ

W związku ze skutkami sierpniowej nawałnicy, która spowodowała liczne zniszczenia w diecezji pelplińskiej biskup diecezjalny Ryszard Kasyna w specjalnej odezwie zapowiada akcję „Parafia parafii”.

Odezwę biskupa pelplińskiego, która będzie czytana w najbliższą niedzielę we wszystkich kościołach diecezji, rozpoczyna podziękowanie za dotychczasową pomoc. Hierarcha dziękuje „wszystkim, którzy pomagali przy usuwaniu szkód, a teraz pracują przy remontach i budowach, zwłaszcza wolontariuszom, poświęcającym swój wolny czas na fizyczną pomoc bliźnim”.

Bp Kasyna wyraża również wdzięczność za dotychczasową ofiarność podczas zbiórek pieniężnych w kościołach na rzecz poszkodowanych. Biskup informuje, że 20 sierpnia na ten cel diecezjanie przekazali do puszek ponad milion sto tysięcy zł. Biskup podaje również, że Caritas Polska przekazała milion złotych, a pomoc finansowa z innych diecezji obejmuje prawie milion dwieście tysięcy zł.

W dalszej części odezwy biskup pelpliński podkreśla, że pomoc będzie jeszcze długo potrzebna. Zniszczenia obejmują bowiem tereny 36 parafii. Dlatego biskup zachęca do włączanie się w akcję pod hasłem „Parafia parafii” według podziału, który został już przygotowany. Bp Kasyna apeluje: „Owa solidarna więź może przejawiać się w różnych wymiarach, począwszy od otoczenia się wzajemną modlitwą, a kończąc na dotarciu do materiałów budowlanych, firm, fachowców czy pomocy finansowej”.

W końcowej części odezwy biskup diecezjalny przypomina również o trzęsieniu ziemi w Meksyku i prosi o wsparcie zbiórki organizowanej przez Kościół w Polsce na rzecz ofiar w Meksyku.
Dziękując za wszelką pomoc bp Kasyna wyraża przekonanie: „wierzę, że wspólnymi siłami przezwyciężymy zaistniałą sytuację”.

Wersja do druku

Przeczytaj także

29 września 2017 10:58

Biskupi Europy obradują w kraju o symbolicznym znaczeniu dla Kościoła

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.