Alternatywne wykorzystanie dyni na ewangelizuj.pl
01 listopada 2022 | 13:12 | pk | Szczecin Ⓒ Ⓟ
Zamiast drążyć dynię, ugotowali z niej krem. Przy tym w prosty i przystępny sposób wyjaśnili, jak Kościół Katolicki obchodzi uroczystość Wszystkich Świętych i dlaczego nie uznaje Halloween. To pomysł, który ks. Piotr Śliżewski z Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej wdrożył wraz z jedną z rodzin przyrządzając pyszne danie.
Ksiądz Piotr Śliżewski na co dzień posługuje w parafii w Bielicach koło Pyrzyc, ewangelizuje także w Internecie między innymi na portalu i kanale Youtube ewangelizuj.pl.
– Część Polaków zapożycza halloweenowe zwyczaje. Tu jest mowa o śmierci, a dynia, która w tym okresie jest taka popularna ma dużo witaminy A, C i E, opóźnia procesy starzenia. Jest śmierć i jest życie i chcemy z tego konfliktu skorzystać – mówi ks. Piotr Śliżewski, który dodaje, że alternatywy wobec Halloween są jak najbardziej pożyteczne, dlatego że pozwalają skupić uwagę szczególnie małych dzieci i dorastającej młodzieży na innej rzeczywistości. Nie na demonach, zombie, ale na naszym chrześcijańskim rozumieniu śmierci, odchodzenia. Jak patrzymy na życie pozagrobowe, to obserwujemy je z perspektywy pozytywnej, czyli relacji z Panem Bogiem – powiedział ks. Śliżewski.
Magdalena Wyder, mama Manueli i Maksymiliana, żona Marcina zaproponowała na obiad z krem z dyni z dużą ilością czosnku. Jak sama przyznała, gotując wiele rozmawia z córką. – Córka aktualnie przygotowuje się do pierwszej komunii świętej, więc ma pełno pytań na przykład, jak wygląda życie w niebie – podkreśla Magdalena Wyder.
Po kremie z dyni, autorzy planują już kolejną potrawę przy religijnych rozmowach. Tym razem przyrządzając flaki, bardziej o sferze moralnej dotykającej życia rodzinnego. Więcej szczegółów niebawem na portalu i kanale YouTube ewangelizuj.pl.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.