Drukuj Powrót do artykułu

Ameryka Łacińska pielgrzymuje do sanktuariów

10 stycznia 2018 | 14:47 | Miasto Meksyk, Aparecida / pb (KAI/terredamerica.com) / mz Ⓒ Ⓟ

Guadalupe i Aparecida były w 2017 r. najliczniej odwiedzanymi sanktuariami Ameryki Łacińskiej. Do sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe w Mieście Meksyk przybyło 20 mln, a do narodowego sanktuarium Matki Bożej Niepokalanie Poczętej w brazylijskiej Aparecidzie – 13 mln wiernych.

Guadalupe jest najchętniej odwiedzanym sanktuarium świata. Spośród 20 mln pielgrzymów, 8 mln przybywa tam na obchody święta Matki Bożej z Guadalupe, przypadającego 12 grudnia, gdy wspominana jest rocznica objawienia się Maryi na wzgórzu Tepeyac w 1531 r. Indianinowi, św. Janowi Diego Cuauhtlatoatzin.

Czytaj także: Wiara młodych muzułmanów oderwana od polityki

Z kolei Aparecida z roku na rok notuje coraz większą liczbę pielgrzymów. W 2017 r., gdy przypadała 300. rocznica wyłowienia przez rybaków figurki Matki Bożej z rzeki Paraíba do Sul, na uroczystość patronalną 12 października przybyło 7 mln wiernych. W ciągu całego roku było ich 13 mln – rekordowa liczba, nigdy dotychczas nie odnotowana w dziejach sanktuarium.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.