Drukuj Powrót do artykułu

Amerykanie w Narodowym Sanktuarium św. Jana Pawła II wspominali ŚDM w Krakowie

23.07.2017 , Waszyngton / abd / bd Ⓒ ℗

Sample Fot. Mariusz Cygan / flickr.com

22 lipca br. w Narodowym Sanktuarium św. Jana Pawła II w Waszyngtonie spotkała się młodzież i rodziny, aby wspominać ubiegłoroczne Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, ale też umocnić w wierze młodych katolików.

To wydarzenie, łączące w sobie ducha i wizję międzynarodowych Światowych Dni Młodzieży, będzie czasem narodowej jedności i autentycznej komunii dla wszystkich młodych dorosłych żyjących i pracujących w rozbitym i podzielonym świecie – zapewniali organizatorzy World Youth Day Unite.

Jak wyjaśniali organizatorzy narodowego spotkania, w którym brały udział młodzież i młode rodziny, w wieku 18-39 lat, celem zlotu nie było jedynie wspominanie ubiegłorocznych ŚDM w Polsce, ale przede wszystkim próba zjednoczenia i umocnienia młodych katolików, którzy na co dzień żyją w realiach wymagających od nich konsekwentnej i pogłębionej obrony chrześcijańskich wartości. Hasło zlotu młodzieży World Youth Day Unite, pokryło się z tematem zaproponowanym w tym roku młodzieży przez papieża Franciszka: “Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny” (Łk 1,49).

W programie spotkania były konferencje w stylu TED wygłaszane przez biskupów i poświęcone tematyce tożsamości chrześcijańskiej, wspólna modlitwa, Msza św. i koncerty. Spotkanie było też próbą kontynuacji wartości i inspiracji, odkrywanych przez młodych ludzi podczas ubiegłorocznych Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Czytaj także: Ks. Grzegorz Suchodolski dla KAI: ŚDM to nie magiczna recepta na problemy duszpasterskie

“Młodzi dorośli są dziś podzieleni na różne sposoby – poprzez język, rasę, finanse, kulturę, doświadczenie, rozbicie rodzin i zaangażowanie religijne. Jak możemy, w duchu miłosierdzia, zainspirowani słowami Ojca Świętego z ostatnich Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, zebrać ich razem na czas narodowego zjednoczenia i wzajemnego wsparcia? To spotkanie jest jest jedną z dróg do rozpoczęcia tej podróży, która, mamy nadzieję, zainspiruje was do jednoczenia się w waszych lokalnych Kościołach i wspólnotach w najbliższych latach” – piszą organizatorzy. Choć podkreślają, że sama formuła spotkania ma nawiązywać do ŚDM, znaczącą różnicą jest m.in. fakt, że do udziału zaproszone są m.in. rodziny – w odróżnieniu od światowego zlotu młodzieży, w którym, m.in. ze względu na logistykę, nie można uczestniczyć wraz z dziećmi.

Uczestnikom World Youth Day Unite towarzyszyli m.in. artyści, którzy rok temu modlili się wraz z nimi podczas ŚDM w Krakowie: Tony Melendez i Audrey Assad. Spotkanie odbyło się w Narodowym Sanktuarium św. Jana Pawła II w Waszyngtonie, które było ważnym miejscem obchodów ubiegłorocznego Jubileuszu Miłosierdzia i przygotowań Kościoła amerykańskiego do ŚDM w Polsce. Od jesieni 2016 r. w sanktuarium pracują także polskie siostry ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, które wcześniej odpowiadały za przygotowania do ŚDM w krakowskim sanktuarium Bożego Miłosierdzia, a obecnie kontynuują swoją pracę z młodzieżą w Waszyngtonie.

Wersja do druku

Przeczytaj także

22 lipca 2017 12:51

Odbyło się XXI Święto Młodzieży - „Masz talent!”

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.