Drukuj Powrót do artykułu

Andrzej Duda: dzięki Kościołowi Polacy zachowali swoją tożsamość

20 marca 2018 | 21:58 | ks.is / mip | Brusy Ⓒ Ⓟ

Sample

Prezydent Andrzej Duda powiedział we wtorek, że Polacy „dzięki Kościołowi zachowali swoją tożsamość”. Na pytanie diecezjalnego Radia Głos z Pelplina o rolę Kościoła w odzyskaniu przed stu laty przez Polskę niepodległości, prezydent Andrzej Duda stwierdził, że była ona „ogromna”.

Wyjaśniając to dalej w rozmowie z dyrektorem rozgłośni ks. dr. Ireneuszem Smaglińskim, głowa państwa powiedział, że „dzięki rodzinie i Kościołowi polskość przetrwała”.

Zwrócił również uwagę na rolę księży. „Kapłani mówili swoim wiernym o Polsce, byli z nimi w czasie kolejnych powstań, nie zostawiali ich” – podkreślił Andrzej Duda.

„Dzięki Kościołowi Polacy zachowali swoją tożsamość, wiarę, kulturę, wszystko to, co stanowi fundament budowania państwa” – zaznaczył prezydent.

Prezydent Andrzej Duda 20 marca odwiedził Brusy na terenie diecezji pelplińskiej, gdzie spotkał się z przedstawicielami wielu grup społecznych: służb, władz samorządowych, wolontariuszy i mieszkańców, którzy byli zaangażowani w pomoc poszkodowanym w ubiegłorocznej nawałnicy w woj. pomorskim i kujawsko-pomorskim.

Wersja do druku

Przeczytaj także

20 marca 2018 11:28

Sejmowa komisja poparła projekt "Zatrzymaj aborcję" 

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.