Drukuj Powrót do artykułu

„Aniołowie się radują” – w Bydgoszczy odbył się II Wojewódzki Konkurs Kolęd i Pastorałek

13 stycznia 2018 | 08:28 | jm | Bydgoszcz Ⓒ Ⓟ

Koncert galowy w Domu Jubileuszowym Jana Pawła II zwieńczył II Wojewódzki Konkurs Kolęd i Pastorałek „Aniołowie się radują”, który odbywał się w Bydgoszczy. W rywalizacji wzięło udział ok. 80 osób.

Propagowanie tradycji i kultury polskiej związanej z wydarzeniami kalendarza liturgicznego i świąt Bożego Narodzenia oraz rozwój talentów artystycznych dzieci i młodzieży – to zasadnicze cele Wojewódzkiego Konkursu Kolęd i Pastorałek. – Wszyscy, a wśród nich dzieci, młodzież, rodzice, nauczyciele, katecheci, wprowadzili w mury Domu Jubileuszowego ożywienie i bożonarodzeniową radość – powiedział ks. Krzysztof Buchholz, prezes Fundacji „Wiatrak”, która jest gospodarzem domu.

W kategorii przedszkole zwyciężyły Julia Próchniak oraz Stefania Jędryka z Publicznego Przedszkola Dzieciątka Jezus przy parafii św. Urszuli Ledóchowskiej w Bydgoszczy. W kategorii klas I-III szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła Martyna Orzechowska z Brodnickiego Domu Kultury, a w kategorii klas IV-VI chór Sereno ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łochowie. W kategorii gimnazjum najlepszy okazał się Aleksandra Krygier z Brodnickiego Domu Kultury, a w ponadgimnazjalnej – Zuzanna Maruda z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pile.

Nagrody dla laureatów pierwszych miejsc ufundowało m.in. Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy. Najlepsi będą również mogli nagrać wybrany utwór w profesjonalnym studiu MCK-u.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.