Apel o modlitwy o wolność głoszenia zasad chrześcijańskich
21 kwietnia 2012 | 20:26 | (KAI/RV) / pm Ⓒ Ⓟ
Wdzięczność za „wspieranie różnorodnych dzieł apostolskich bliskich sercu Następcy Piotra” wyraził Benedykt XVI przedstawicielom Fundacji Papieskiej ze Stanów Zjednoczonych.
Przybyli oni do Rzymu w dorocznej pielgrzymce. Ojciec Święty wezwał również do stałych modlitw w intencji potrzeb Kościoła powszechnego, a zwłaszcza o to, by „chrześcijanie mieli wolność głoszenia Ewangelii i wnoszenia jej światła do pilnych kwestii moralnych naszych czasów”.
Papież wspomniał dwie północnoamerykańskie błogosławione – XVII-wieczną świecką Indiankę Kateri Tekakwithę z Kanady i XIX-wieczną zakonnicę urodzoną w Niemczech Marianna Cope, które 21 października b.r. zaliczy w poczet świętych. Są one „niezwykłymi przykładami świętości i heroicznej miłości. Przypominają nam też historyczną rolę, jaką odegrały kobiety w powstawaniu Kościoła w Ameryce. Niech ich przykład i wstawiennictwo umacniają was wszystkich w dążeniu do świętości i wysiłkach, by przyczynić się do wzrastania Królestwa Bożego w sercach dzisiejszych ludzi” – powiedział Ojciec Święty.
Zaznaczył następnie, że dzięki Fundacji Papieskiej, założonej w 1990 przez kard. Jana (Johna) Króla z Filadelfii, katolicy amerykańscy pomagają „wspierać kościelną misję ewangelizacji, krzewić edukację i całościowy rozwój naszych braci i sióstr w uboższych krajach oraz posuwać naprzód wysiłki misyjne licznych diecezji i zgromadzeń zakonnych na całym świecie”.
„W tych dniach proszę was o stałe modlitwy w intencji potrzeb Kościoła powszechnego, a szczególnie o to, by chrześcijanie mieli wolność głoszenia Ewangelii i wnoszenia jej światła do pilnych kwestii moralnych naszych czasów” – zakończył swe przemówienie Benedykt XVI.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.