Drukuj Powrót do artykułu

Aplikacja „Drogowskaz” z zakładką Caritas

07.03.2018 , Poznań / msz Ⓒ ℗

Sample Fot. pixabay.com

W uruchomionej w listopadzie ubiegłego roku przez archidiecezję poznańską aplikacji na urządzenia mobilne „Drogowskaz” pojawiła się nowa zakładka – „Caritas”. Potrzebne informacje znajdą w niej osoby szukające pomocy i te, które chcą ją ofiarować.

„Dzięki „Drogowskazowi” w jednym miejscu, w telefonie komórkowym, można znaleźć informacje o lokalnym Kościele oraz jego inicjatywach, a teraz aplikacja podpowie, jak można wspomóc potrzebujących i skierować kogoś do punktu konsultacyjnego, jadłodajni, świetlic i innych placówek pomocowych działających na terenie archidiecezji” – tłumaczy Paweł Pomin.

Odpowiedzialny za uruchomienie aplikacji „Drogowskaz” zaznacza, że w prosty sposób można też wesprzeć akcje prowadzone przez poznańską Caritas.

„Obecnie trwa zbiórka na poszkodowanych w wyniku zawalenia się kamienicy przy ul. 28 Czerwca w Poznaniu. Rodziny straciły dobytek i dach nad głową. Za pomocą kilku kliknięć można wskazać sumę, jaką chcemy przekazać na pomoc poszkodowanym, a liczy się naprawdę każda kwota” – zauważa Pomin.

Czytaj także: Telefon w konfesjonale jest nadużyciem

„Działamy na wielu płaszczyznach, z mądrą pomocą staramy się dotrzeć do ludzi i w miejsca, gdzie jest najbardziej potrzebna. Aplikacja „Drogowskaz” to naturalne wykorzystanie możliwości, jakie daje nam technologia” – zauważa ks. Marcin Janecki.

Dyrektor Caritas Archidiecezji Poznańskiej zaznacza, że aplikacja ułatwi Caritas utrzymanie kontaktu z darczyńcami i informowanie ich o akcjach. „Za pomocą „Drogowskazu” można też zgłosić się jako wolontariusz” – dodaje.

Archidiecezja poznańska jako pierwsza w Polsce w listopadzie 2017 r. uruchomiła aplikację mobilną dla wiernych – „Drogowskaz”. Za pomocą kilku kliknięć w telefonie można poznać godziny Mszy św., spowiedzi czy informacje z życia parafii. Aplikacja wykorzystuje geolokalizację w czasie rzeczywistym, stąd łatwo można sprawdzić, gdzie w okolicy zaczynają się interesujące nas nabożeństwa.

Aplikację można pobrać za darmo na telefony z systemem Android i iOS na stronach – http://bit.ly/drogowskaz_android lub http://bit.ly/drogowskaz-ios

Wersja do druku

Przeczytaj także

07 marca 2018 07:03

Kanonizacja Pawła VI 28 października

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.