Drukuj Powrót do artykułu

Archidiecezja częstochowska pomoże poszkodowanym w wyniku nawałnic

21.08.2017 , ks. mf, Częstochowa, 21-08-2017 Ⓒ ℗

W odpowiedzi na apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego, Caritas Archidiecezji Częstochowskiej włącza się w pomoc poszkodowanym przez burze i nawałnice – poinformował KAI ks. Marek Bator, dyrektor częstochowskiej Caritas.

Archidiecezjalna Caritas z upoważnienia abp. Wacława Depo, metropolity częstochowskiego, zwróciła się do księży proboszczów o przeprowadzenie w parafiach zbiórki ofiar na rzecz poszkodowanych w wyniku zniszczeń w niedzielę 27 sierpnia lub w niedzielę 3 września.

„Kościół w Polsce solidarnie łączy się z poszkodowanymi w wyniku nawałnic, które przeszły nad Polską w nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 r. Wszystkim Wiernym, w imieniu poszkodowanych, składam serdeczne podziękowanie za duchowe i materialne wsparcie. Niech Miłosierny Ojciec wynagrodzi hojność i życzliwość wobec potrzebujących, którzy doświadczają w tym momencie trudności” – napisał w specjalnym piśmie ks. Marek Bator, dyrektor Caritas Archidiecezji Częstochowskiej.

Aby pomóc poszkodowanym można również wysłać SMS z hasłem WICHURA pod numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT) lub dokonać wpłaty na konto Caritas Archidiecezji Częstochowskiej: PL 52 1020 1664 0000 3802 0463 6892 – z dopiskiem WICHURA.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.