Drukuj Powrót do artykułu

Archidiecezja częstochowska weźmie udział w inicjatywie „24 godziny dla Pana”

01 marca 2018 | 10:16 | ks. mf, eo | Częstochowa Ⓒ Ⓟ

Odpowiadając na wezwania papieża Franciszka archidiecezja częstochowska przyłącza się do światowej inicjatywy modlitewnej „24 godziny dla Pana”, która potrwa od 9 do 10 marca. W archidiecezji częstochowskiej akcja „24 godziny dla Pana” odbędzie pod hasłem „Młodzi przed Panem” w czterech kościołach wyznaczonych przez abp. Wacława Depo, metropolitę częstochowskiego.

Rozpocznie się 9 marca Eucharystią o godz. 18.00. Godzinę później będzie nastąpi nabożeństwo pokutne. Przez całą noc potrwa Adoracja Najświętszego Sakramentu, a wierni będą mieli okazję przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania. Akcja zostanie zakończona następnego dnia o godz. 18.00.

„24 godziny dla Pana” odbędzie się w: kościele pw. NMP Zwycięskiej w Częstochowie, kościele pw. NMP Królowej Polski w Radomsku, kościele pw. NMP Królowej Polski w Zawierciu oraz w kościele pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika w Wieluniu.

Akcję „24 godziny dla Pana” w archidiecezji częstochowskiej koordynuje Zespół ds. Nowej Ewangelizacji.

W tym roku inicjatywa „24 godziny dla Pana” w archidiecezji częstochowskiej, zgodnie z wolą abp. Wacława Depo jest przygotowaniem do Synodu Młodych, który będzie miał miejsce w październiku 2018 r.

„Chcemy być w tym dniu z młodymi przed Panem, a nade wszystko chcemy być z Panem i słuchać, by móc kochać” – podkreśla ks. Michał Krawczyk, przewodniczący Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji.

– W tym dniu rozpoczniemy również post, który potrwa do momentu zakończenia Synodu. Formularz postu będzie dostępny na stronie dlaewangelizacji.pl – dodaje ks. Krawczyk.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.