Drukuj Powrót do artykułu

Archidiecezja gnieźnieńska: 1500 „Tytek Miłosierdzia”

17.11.2017 , bgk, Gniezno, 17-11-2017 Ⓒ ℗

Caritas zainaugurowała ogólnopolską akcję „Tytka Miłosierdzia”. Chodzi o konkretną, materialną pomoc osobom najuboższym. Kampania realizowana jest także w archidiecezji gnieźnieńskiej i wpisuje się w ogłoszony przez papieża Franciszka Światy Dzień Ubogich.

Wielkopolska i śląska tytka to po prostu torba. W całym przedsięwzięciu chodzi o to, aby dostępne w parafiach, kościołach i biurze Caritas papierowe torby wypełnić produktami spożywczymi i chemią gospodarczą, czyli mówiąc prosto zrobić zakupy dla bliźniego swego, jak siebie samego. Dla ułatwienia na torbach wymieniono kilka przykładowych produktów, które na pewno się przydadzą. Wypełnione torby trafią nie do anonimowych potrzebujących na drugim końcu Polski, ale do mieszkańców tej samej parafii, wioski, może ulicy.

Jak informuje dyrektor gnieźnieńskiej Caritas ks. prał. Krzysztof Stawski, w archidiecezji gnieźnieńskiej rozdysponowanych zostało 1500 tytek. „Akcja jest uzupełnieniem przedświątecznej corocznej zbiórki w sklepach „Tak pomagam”, która w tym roku odbędzie się 8-9 grudnia. Zachęcamy do wzięcia udziału i pomagania w ten i w każdy inny sposób” – dodaje kapłan.

Torby dostępne są w parafiach. Otrzymać je można również w biurze Caritas przy ul. Seminaryjnej 2 lub w Domu Matki i Dziecka (os. Orła Białego 20, Gniezno).

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.