Drukuj Powrót do artykułu

Archidiecezja krakowska: dziś i jutro zbiórka żywności

11 grudnia 2015 | 13:39 | luk Ⓒ Ⓟ

Już dziś i jutro w ponad 130 sklepach na terenie archidiecezji krakowskiej wolontariusze Caritas będą prowadzić dziewiątą przedświąteczną zbiórkę żywności pod hasłem „Tak, POMAGAM”. Z pozyskanych darów przygotowane zostaną świąteczne paczki dla rodzin w trudnej sytuacji materialnej.

„Przedmiotem zbiórki są artykuły o długim terminie przydatności do spożycia, takie jak mleko, mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, herbata, słodycze, konserwy mięsne i rybne, a także środki czystości” – poinformowała KAI Agnieszka Homan, pracownik Caritas Archidiecezji Krakowskiej.
Zbiórka będzie się odbywać w piątek, 11 grudnia w godz. 16:00-20:00 i w sobotę, 12 grudnia w godz. 10:00-20:00. Sklepy, w których będzie prowadzona zbiórka żywności, oznaczone zostaną plakatami, a wolontariusze Caritas będą rozdawać kupującym ulotki informacyjne. Żywność gromadzona będzie do koszy znajdujących się za kasami.

Paczki żywnościowe z zebranymi artykułami spożywczymi trafią do rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej, znajdujących się pod opieką Punktu Socjalnego Caritas lub zespołów parafialnych.
Lista sklepów, w których organizowana jest zbiórka żywności dostępna jest na stronie internetowej www.krakowcaritas.pl.

Poprzednia zbiórka żywności odbyła się w dniach 13-14 marca 2015 r. Oprócz centrali Caritas do udziału zgłosiły się 24 parafie z terenu archidiecezji krakowskiej. Akcję przeprowadzono w 116 sklepach – wzięło w niej udział prawie 1300 wolontariuszy. Zebrano około 43 ton żywności, która została przekazana potrzebującym w ramach pomocy świątecznej.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.