Drukuj Powrót do artykułu

Archidiecezja krakowska: oświadczenie ws. czynszu za wynajem budynków

30 października 2015 | 15:03 | pra Ⓒ Ⓟ

Wysokość i sposób podniesienia czynszu zostały ustalone i zaakceptowane przez najemców a kwoty nadal pozostają niższe niż na wolnym rynku – poinformował ks. Piotr Studnicki, zastępca rzecznika prasowego archidiecezji krakowskiej reagując na doniesienia prasowe dotyczące podniesienia czynszu za budynki wynajmowane na rzecz trzech samorządowych przedszkoli.

Krakowska kuria wydała dziś oświadczenie w związku z doniesieniami prasowymi na temat podniesienia czynszu za budynki wynajmowane przez archidiecezję krakowską na rzecz Samorządowych Przedszkoli nr 1, 4 i 162.

„Wysokość i sposób podniesienia czynszu zostały ustalone na podstawie obustronnego porozumienia między właścicielem a najemcami, co do którego najemcy nie wnosili żadnych zastrzeżeń; czynsz, który do tej pory był opłatą symboliczną, jest podnoszony stopniowo do kwoty, która nadal jest znacznie niższa od cen wolnorynkowych” – poinformował ks. Piotr Studnicki, zastępca rzecznika prasowego archidiecezji krakowskiej.

Krakowskie media lokalne zaczęły informować o podwyżce czynszów w budynkach wynajmowanych przez kurię, gdy miasto odmówiło remontu dachu w przedszkolu nr 162 ze względu na wzrost czynszu.

W dzisiejszym oświadczeniu krakowskiej kurii pojawiła się także informacja, że nie są prowadzone żadne rozmowy na temat zmiany wysokości czynszu w budynku, z którego korzysta Filharmonia Krakowska.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.