Drukuj Powrót do artykułu

Archidiecezja krakowska podaruje plecaki ŚDM uczniom rozpoczynającym rok szkolny

29 sierpnia 2017 | 10:05 | led, ks. ps | Kraków Ⓒ Ⓟ

Uczniom rozpoczynającym nowy rok szkolny archidiecezja krakowska chce podarować plecaki z logiem ŚDM. Upominek ma budzić dobre wspomnienia o zeszłorocznym spotkaniu młodzieży z papieżem Franciszkiem w Krakowie. Plecaki trafią do uczniów za pośrednictwem instytucji pracujących z dziećmi i młodzieżą.

– Światowe Dni Młodzieży w Krakowie był niezwykłą lekcją. Mam nadzieję, że dzieci i młodzież nosząc do szkoły zeszyty i książki w plecakach przywołujących to piękne wydarzenie, będą sobie przypominać, że ŚDM to również zadanie do odrobienia – mówi ks. Piotr Studnicki, rzecznik prasowy archidiecezji krakowskiej.

Archidiecezja zamierza bezpłatnie ofiarować plecaki za pośrednictwem instytucji pracujących z dziećmi i młodzieżą: domy dziecka, świetlice środowiskowe, ośrodki wychowawcze, szkoły, parafie, itp. Ze względów organizacyjnych plecaków nie można zamawiać indywidualnie. Aby je otrzymać, wystarczy, że instytucje prześlą informacje o zapotrzebowaniu na e-mail biuro@tbcproject.com, a następnie zostaną poinformowane, gdzie mogą odebrać plecaki.

W plecakach ŚDM znajduje się pakiet pielgrzyma, tzn. poncho – peleryna przeciwdeszczowa, chusta wielofunkcyjna, szalik – ręcznik z mikrofibry oraz bransoletka do odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia.

Do tej pory Archidiecezja Krakowska przekazała kilkanaście tysięcy plecaków z logiem ŚDM do krajów misyjnych. Zostały one wysłane m.in. do Tanzanii, Burundi, Kamerunu, Republiki Środkowoafrykańskiej, Kolumbii, Peru, Boliwii i na Ukrainę.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.