Drukuj Powrót do artykułu

Archidiecezja przemyska: Szkoła Nowej Ewangelizacji organizuje „Panamę w Krośnie”

24 stycznia 2019 | 09:45 | pab | Krosno Ⓒ Ⓟ

Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie będzie miejscem spotkania młodzieży na „Panamie w Krośnie”. Wydarzenie odbędzie się w piątek 25 stycznia. Organizuje je Szkoła Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Przemyskiej oraz krośnieńskie parafie.

Spotkanie rozpocznie Msza św. i konferencja, którą wygłosi ks. Łukasz Mendyk, wikariusz w parafii Krosno-Fara. Następnie młodzi obejrzą kilkunastominutową relację filmową z pobytu uczestników Światowych Dni Młodzieży w Panamie i otwarcia ŚDM z udziałem papieża Franciszka.

W programie jest też pantomima ewangelizacyjna, czuwanie przy krzyżu i adoracja Najświętszego Sakramentu. Wszystko zakończy w dolnym kościele agapa, czyli spotkanie przy ciastkach i napojach.

Moderator przemyskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji ks. Mateusz Rutkowski powiedział KAI, że „Panama w Krośnie” jest organizowana z myślą o tych, którzy nie mogli pojechać na ŚDM do Ameryki Południowej. – Trochę spontanicznie zrobiło nam się tęskno za Panamą i pomyśleliśmy, że zrobimy namiastkę spotkania modlitewnego, ale i integracyjnego. Chcemy podjąć próbę stworzenia atmosfery młodego Kościoła – zapowiedział.

Spotkanie kierowane jest głównie do parafii Krosna i okolic, ale przyjechać może każdy. Mimo że nie ma wcześniejszych zgłoszeń, do tej pory swój udział zapowiedziało kilka grup.

Ks. Rutkowski zauważa, że miejscem „Panamy w Krośnie” jest Sanktuarium św. Jana Pawła II. – On jest inicjatorem Światowych Dni Młodzieży i w sensie duchowym teraz przychodzimy do niego – mówi.
Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie mieści się w kościele pw. św. Piotra i św. Jana z Dukli. Kościół ten osobiście poświęcił Jan Paweł II podczas wizyty w Krośnie w 1997 r.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.