Drukuj Powrót do artykułu

Archidiecezja warmińska ma 27 nowych nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej

02 grudnia 2018 | 10:12 | r/ch / pz | Olsztyn Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. © Mazur / catholicnews.org.uk

W archidiecezji warmińskiej podczas uroczystej Mszy św. w katedrze św. Jakuba w Olsztynie do grona nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej dołączyło wczoraj 27 nowych posługujących.

Mężczyźni otrzymali z rąk abp. Józefa Górzyńskiego specjalne błogosławieństwo. Podczas homilii metropolita warmiński podkreślił szczególne znaczenie Eucharystii: „Jeśli w nas ma być życie Boże, które zaszczepia w nas Chrystus, to ono podtrzymywane jest nie naszymi ludzkimi mocami, tylko Bożą mocą, tym Pokarmem. Świadomość tego jest jedną z fundamentalnych prawd o naszej drodze zbawienia”.

Nadzwyczajni szafarze mogą pomóc w udzielaniu Komunii w kościele, gdy nie ma dostatecznej liczby kapłanów. Jednym z ich głównych obowiązków jest nawiedzanie tych, którzy nie mogą osobiście uczestniczyć w liturgii.

„Ludzie tęsknią za Panem Jezusem. Są tacy, którzy mieli praktykę codziennego uczestnictwa w Eucharystii, teraz z powodu choroby lub starości nie mogą tego czynić, a chcą przyjmować Pana Jezusa w Komunii świętej i tutaj jest właśnie pole dla nas” – powiedział Damian Borkowski, który rozpoczął dziś swoją misję.

W archidiecezji warmińskiej nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej jest 250.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.