Areopag na Freta: „Nowe ruchy religijne, czy trzeba się bać?”
12 grudnia 2008 | 16:40 | KAI [im] // ro Ⓒ Ⓟ
Nad tym czy trzeba bać się nowych ruchów religijnych zastanawiać się będą uczestniczy kolejnego spotkania z cyklu „Areopag na Freta” w klasztorze dominikanów na warszawskiej Starówce 13 grudnia.
Czym są nowe ruchy religijne i co odróżnia je od sekt, kto jest podatny na ich działanie i jakie mechanizmy wykorzystują członkowie nowych ruchów religijnych dla pozyskiwania zwolenników – to pytania, na które spróbują odpowiedzieć duchowni i świeccy. Zastanawiać się też będą nad tym czy państwo ma i czy mieć powinno wpływ na regulacje dotyczące nowych ruchów i sekt.
Uczestnicy Areopagu rozmawiać też będą o tym jakie zachowanie bliskich powinno zaniepokoić rodzinę i gdzie można zwrócić się o pomoc. Czy Kościół widzi możliwość dialogu z nowymi ruchami religijnymi, a które odrzuca? I czy w samym Kościele nie tworzą się grupy noszące znamiona sekt?
Początek spotkania o godz. 17.00 w sali prowincjalskiej klasztoru.
Po zakończeniu debaty odbędzie się koncert zespołu młodych muzyków jazzowych STAFF.
„Areopag na Freta” organizuje Dominikańskie Duszpasterstwo Akademickie Freta 10, we współpracy z Forum Św. Wojciecha i Klubem Inteligencji Katolickiej.
Patronat honorowy nad projektem objęli: prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz arcybiskup Kazimierz Nycz, metropolita warszawski. Cykl wspiera Biuro Promocji Miasta Stołecznego Warszawy.
Patronat medialny objęli: Katolicka Agencja Informacyjna, Radio Warszawa, Archidiecezjalne Centrum Informacji, wydawnictwa W drodze i Więź, tygodnik Gość Niedzielny oraz portale duchowy.pl, dominikanie.pl, bosko.pl, wiara.pl.
Projekt Areopag na Freta uzyskał wsparcie finansowe Komisji Europejskiej w ramach projektu „Młodzież w działaniu”.
Więcej informacji na stronie internetowej projektu http://www.areopag.eu
Dyskusja jest otwarta dla wszystkich zainteresowanych.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.