Drukuj Powrót do artykułu

Australia: kard. Pell dziękuje za rządowe wsparcie ŚDM

21 sierpnia 2007 | 11:40 | rk//mam Ⓒ Ⓟ

Arcybiskup Sydney kard. George Pell podziękował premierowi Johnowi Howardowi za finansowe wsparcie, jakie australijski rząd przeznaczył na przyszłoroczny Światowy Dzień Młodzieży – donosi portal CathNews.

Dotacja rządowa przeznaczona na organizacje tego wydarzenia wynosi obecnie 35 milionów dolarów. Według wcześniejszych obietnic miała ona zamknąć się w kwocie 20 milionów dolarów.

Kard. Pell podziękował szefowi rządu również za decyzję o przyznaniu pielgrzymom uczestniczącym w ŚDM trzymiesięcznych, bezpłatnych wiz wjazdowych. “Premier bardzo mocno popiera ŚDM, a my jesteśmy bardzo wdzięczni za ten osobisty stosunek to wydarzenia i za wsparcie rządowe na wszystkich poziomach” – powiedział hierarcha.

Kardynał dodał, że fundusze federalne pozwolą na przygotowanie, co najmniej 3.5 miliona posiłków dla pielgrzymów i zaopatrzenie uczestników w ponad 200 tysięcy plecaków. Pieniądze pomogą zbudować także dodatkowe prysznice i toalety w niektórych centrach pielgrzymkowych.

XXIII Światowy Dzień Młodzieży odbędzie się w Sydney w dniach 15-20 lipca 2008 r.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.