Badacze mikrobiologii i genetycy spotkają się na KUL
17 czerwca 2024 | 14:27 | KUL | Lublin Ⓒ Ⓟ
„Tajemnice genomu i metagenomu człowieka”, „Burzliwe dzieje gruszek na wierzbie” czy „Możliwości niekonwencjonalnego zastosowania grzybów entomopatogennych”. To niektóre z tematów wykładów, jakie zaprezentują naukowcy na VIII Ogólnopolskim Sympozjum Mikrobiologicznym „Metagenomy różnych środowisk” na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim (17-18 czerwca 2024 roku).
W każdej, dotychczasowej edycji Sympozjum uczestniczyło ponad 100 naukowców, będących specjalistami i ekspertami z zakresu ekologii mikroorganizmów, fitopatologii, genetyki, mikrobiologii, bioinformatyki, ochrony środowiska oraz rolnictwa.
W tym roku referaty wygłoszą: prof. dr. hab. Adam Jaworski (Uniwersytet Łódzki, Społeczna Akademia Nauk W Łodzi), prof. dr hab. Łukasz Dziewit (Uniwersytet Warszawski), dr hab. Sylwia Różalska, prof. Uł (Uniwersytet Łódzki), dr hab. Anna Philips (Instytut Chemii Bioorganicznej PAN w Poznaniu) oraz prof. dr hab. Emilia Fornal (Uniwersytet Medyczny w Lublinie).
Badacze przedstawią najnowsze osiągnięcia ze swoich dyscyplin w kontekście europejskich i światowych trendów związanych z rolnictwem i ogrodnictwem. Zaprezentowane zostaną metody badania mikroorganizmów, które pozwalają poznać lepiej biochemię i fizjologię bakterii i grzybów, a także ich znaczenie w ochronie środowiska, biotechnologii, biologii medycznej i rolnictwie.
Sympozjum to okazja to integracji środowiska naukowego z obszaru nauk rolniczych, biologicznych, medycznych, środowiskowych i biotechnologicznych w kontekście interdyscyplinarnych badań wpisujących się w cele aktualnych dokumentów strategicznych, takich jak Europejski Zielony Ład , Strategia na rzecz Bioróżnorodności czy też Strategia od pola do stołu – zastosowania rekomendowane do 2030 r.
Organizatorem tegorocznego Sympozjum jest Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, a miejscem konferencji będzie Centrum Transferu Wiedzy KUL. Szczegółowy plan wydarzenia dostępny TUTAJ.
Początek o godz. 9.30.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.