Drukuj Powrót do artykułu

Beskid Mały: pobiegną od szczytu do szczytu, śladami Karol Wojtyła

08.07.2015 , rk Ⓒ ℗

Górskimi ścieżkami, którymi wędrował Karol Wojtyła, pobiegną uczestnicy I Wadowickiego Półmaratonu Górskiego. Organizowany przez Fundację „Święty Uśmiechnięty”, liczący 22 kilometry bieg prowadzić będzie malowniczymi szczytami Beskidu Małego.

Biegacze Wadowickiego Półmaratonu Górskiego, który zaplanowano na 16 sierpnia, wybiegną z Rzyk koło Andrychowa. Pierwszą górą do pokonania będzie dla nich Leskowiec, a następnie inne szczyty Beskidu Małego, w tym. Groń Jana Pawła II, Gancarz i Łysa Góra. Metę usytuowano przy „Młynie Jacka” w Jaroszowicach koło Wadowic. Różnica wzniesień na trasie to około 1000 metrów.
Szlakami, którymi pobiegną górscy maratończycy, wędrował w czasach młodości i kapłaństwa przyszły święty – Jan Paweł II.

Można się już zapisywać na Wadowicki Półmaraton pod adresem http://gorski.biegwadowicki.pl/.
Organizatorem biegu jest Fundacja „Święty Uśmiechnięty”, której celem jest wspieranie rozwoju dzieci i młodzieży w dziedzinie: sportu, rekreacji, edukacji i duchowości, w wierze katolickiej w szczególności w kontekście nauczania świętych – Jana Pawła II, ojca Pio i Jana Bosko.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.